
A "felesleges" karmester (10-15 éveseknek)
Liszt-kukacok Akadémiája
A „felesleges” karmester
10-15 éveseknek
Læs mere
Liszt-kukacok Akadémiája
A „felesleges” karmester
10-15 éveseknek
Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Søndag, 25. Marts 2018 11:00
Mozart:
40. (g-moll) szimfónia, K. 550 – 1. tétel
Mendelssohn:
42. zsoltár, op. 42 – Meine Seele dürstet nach Gott (ária); Meine Thränen sind meine Speise Tag und Nacht (recitativo); Denn ich wollte gern hingehen (ária)
Beethoven:
5. (c-moll) szimfónia, op. 67 („Sors”) - 1. tétel
Haydn:
88. (G-dúr) szimfónia - 4. tétel
Bojtos Luca (szoprán); Pintér Gábor (színművész) Angelica Leánykar (karnagy: Gráf Zsuzsanna) Divisi Kamarazenekar Mesél és vezényel: Dinya Dávid
Mit csinál a zenekarban a brácsa, ha dallamot is ritkán kap, és a basszust sem ő játssza? Miért van szükség karmesterre, ha olykor nélküle is működik egy zenekar? Mi a szerepe a kottának a klasszikus zenében, ha számos zenekultúra (népzene, jazz, gregorián stb.) el van és volt nélküle? Milyen feladatai vannak egy operarendezőnek, és vajon hiányozna-e az énekeseknek és a közönségnek, ha nem lenne? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a Zeneakadémia ifjúsági sorozata, amelynek harmadik alkalmával a Zeneakadémia doktorandusz hallgatója, Dinya Dávid és a Divisi Kamarazenekar vezeti be a gyerekeket a karmesteri munka rejtelmeibe. Megtudhatjuk, hogy milyen nehézségek merülnek fel egy zenekari próbán, mire való a pálca, hogyan válhat egyetlen hangszerré egy zenekar, miért kell egy dirigensnek pszichológussá is válnia olykor, s hogy miért nem működhet egy szimfonikus zenekar teljesen demokratikus módon. Ahogy természetesen az is ki fog derülni, hogy a karmester bizony a klasszikus zenében egyáltalán nem felesleges alak.
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
Ezen az estén három jól ismert művész lép színpadra.
A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.