Program


Várjon Dénes, Perényi Miklós és Keller András

Várjon Dénes, Perényi Miklós és Keller András

Frankl Péter, Perényi Miklós, Keller András és Horti Lilla A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Tavaszról elhalasztott koncert

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, October 15 2020 7:30PM

Frankl Péter, Perényi Miklós, Keller András és Horti Lilla A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Tavaszról elhalasztott koncert

Beethoven: G-dúr variációk Wenzel Müller Ich bin der Schneider Kakadu című témájára, op. 121a
Sosztakovics: Hét románc Alexander Blok verseire, op. 127
SZÜNET
Dvořák: 3. (f-moll) zongoratrió, op. 65

Horti Lilla (szoprán), Keller András (hegedű), Perényi Miklós (cselló), Frankl Péter (zongora)

A magyar kamarazene három emblematikus muzsikusa, a nyolcvanon túl is fiatalosan aktív Frankl Péter, valamint Perényi Miklós és Keller András ezúttal zongoratriók előadására szövetkezik. Műsoruk három szerzőt, háromféle zenei világot idéz meg: Beethoven Kakadu-variációiban ott van a fiatal mester frissessége és kései stílusa is, hiszen 1824-ben kiadott trióját valószínűleg pályája elején komponálta, de élete vége felé átdolgozta, kiegészítette. Dvořák a drámai és impulzív f-moll zongoratrió komponálásakor nagyrészt félretette a tőle megszokott szláv nemzeti hangvételt, és új utakat keresett, elsősorban kortársa, Brahms stílusa felé fordulva. Az est középső számában a csillogó tehetségű fiatal szoprán, Horti Lilla csatlakozik az együtteshez Sosztakovics 1967-ben írott, meditatív és melankolikus, ugyanakkor áttetsző szépségű dalciklusában.

Our offer


Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

A Zeneakadémia alapításának 150. évfordulója jó alkalom arra, hogy megvizsgáljuk az intézménytörténet és a magyar zenetörténet közös metszetét. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat egy lehetőség a visszatekintésre és az újrafelfedezésre.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Suggestions


A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy…

„A francia klasszikusok közül legjobban Couperin felel meg temperamentumomnak” – nyilatkozta Ravel 1924-ben. A francia barokk zene emléke előtt hódoló…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.