
Várjon Dénes, Perényi Miklós és Keller András
Frankl Péter, Perényi Miklós, Keller András és Horti Lilla A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Tavaszról elhalasztott koncert
Frankl Péter, Perényi Miklós, Keller András és Horti Lilla A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Tavaszról elhalasztott koncert
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Torsdag, 15. Oktober 2020 19:30
Frankl Péter, Perényi Miklós, Keller András és Horti Lilla A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Tavaszról elhalasztott koncert
Beethoven: G-dúr variációk Wenzel Müller Ich bin der Schneider Kakadu című témájára, op. 121a
Sosztakovics: Hét románc Alexander Blok verseire, op. 127
SZÜNET
Dvořák: 3. (f-moll) zongoratrió, op. 65
Horti Lilla (szoprán), Keller András (hegedű), Perényi Miklós (cselló), Frankl Péter (zongora)
A magyar kamarazene három emblematikus muzsikusa, a nyolcvanon túl is fiatalosan aktív Frankl Péter, valamint Perényi Miklós és Keller András ezúttal zongoratriók előadására szövetkezik. Műsoruk három szerzőt, háromféle zenei világot idéz meg: Beethoven Kakadu-variációiban ott van a fiatal mester frissessége és kései stílusa is, hiszen 1824-ben kiadott trióját valószínűleg pályája elején komponálta, de élete vége felé átdolgozta, kiegészítette. Dvořák a drámai és impulzív f-moll zongoratrió komponálásakor nagyrészt félretette a tőle megszokott szláv nemzeti hangvételt, és új utakat keresett, elsősorban kortársa, Brahms stílusa felé fordulva. Az est középső számában a csillogó tehetségű fiatal szoprán, Horti Lilla csatlakozik az együtteshez Sosztakovics 1967-ben írott, meditatív és melankolikus, ugyanakkor áttetsző szépségű dalciklusában.
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
A Zeneakadémia alapításának 150. évfordulója jó alkalom arra, hogy megvizsgáljuk az intézménytörténet és a magyar zenetörténet közös metszetét. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat egy lehetőség a visszatekintésre és az újrafelfedezésre.
A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.
A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…
Anda Géza diplomakoncertje (1941)
„A francia klasszikusok közül legjobban Couperin felel meg temperamentumomnak” – nyilatkozta Ravel 1924-ben. A francia barokk zene emléke előtt hódoló…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.