Program


Operavizsga-fesztivál - Minioperák. Ljubljanai Zeneakadémia

Operavizsga-fesztivál - Minioperák. Ljubljanai Zeneakadémia

A Ljubljanai Zeneakadémia, valamint a szlovén főváros film-, színházi, rádió- és tv-akadémiájának közös projektje, amelyben mindemellett még a képző- és iparművészeket nevelő felsőfokú intézmény növendékei is fontos szerepet kaptak, 2016 januárjában öt, egyenként negyedórás minioperát bocsájt a közönség és persze az értékelő professzorok elé.

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. január 22. vasárnap, 19:00

Ma született zenék, mai librettók, mai témák: a professzionális felnőtt pályafutásukat éppen most megkezdő fiatal művészek előadásában. S a projekt jellegénél fogva közös művészi erőfeszítésük egyúttal jószerint reprezentatív képet kínál számunkra a szlovén kultúra, de legalábbis a művészképzés izgalmas és innovatív jelenkoráról.

Műsor:

Dominik Steklasa: Fallen
Alenja Pivko Kneževič: White Rain
Iztok Kocen: The Unfortunate Lover
Leon Firšt: In the Name of Love
Teja Merhar: Le petit cafe
Zeneszerző: Leon Firšt, Iztok Kocen, Teja Merhar, Alenja Pivko Kneževič, Dominik SteklasaLibretto: Jakob Barbo, Sandi Jesenik, Stojan Kneževič, Simona Pinter, Saška RakefRendező: Saška Rakef
Rendező (mini-operák): Sandi Jesenik, Simona Pinter, Saška RakefFény design: Andrej PetrovčičLátványtervező: Irena PivkaVideó: Ana Čigon (Padli, Beli dež, Nesrečni ljubimec, Le Petit Café), Matevž Jerman, Iza Strehar (Čas)Koreográfia: Nataša Berce (Padli), Jana Menger (Beli dež, Le Petit Café)
Tánc: Teja Drobnjak, Matija Udovič (Padli)
Közreműködnek: a Ljubljanai Zeneakadémia és a Ljubljanai Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatóiVezényel: Dominik Steklasa, Simon DvoršakProdukció: Red. prof. Matjaž Drevenšek (UL AG), izr. prof. Žanina Mirčevska (UL AGRFT)

Ajánlatunk


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

Ajánló


Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…

A százötven éve született Pablo Casals (katalánul Pau Casals) a 20. század egyik, ha nem a legnagyobb gordonkaművésze volt. Jellegzetes,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!