Program


Kokas Dóra és Marianna Shirinyan kamaraestje - Kamarazene karnyújtásnyira

Kokas Dóra és Marianna Shirinyan kamaraestje - Kamarazene karnyújtásnyira

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. december 19. kedd, 19:00

Sosztakovics–Tyitarenko: A tisztavizű patak, op. 39a – 4. Adagio
Sosztakovics: d-moll cselló-zongora szonáta, op. 40

SZÜNET

Rahmanyinov: g-moll cselló-zongora szonáta, op. 19
Rahmanyinov: Vocalise, op. 34/14

Kokas Dóra (cselló), Marianna Shirinyan (zongora)

Az örmény származású Marianna Shirinyan a 2006-os müncheni ARD versenyen szerzett öt díjával hívta fel magára a figyelmet, azóta pedig állandó vendége a legnagyobb fesztiváloknak és klasszikus zenei színpadoknak. Jelenleg a koppenhágai Királyi Dán Zeneakadémia professzora és az oslói Norvég Zeneakadémia vendégtanára, a Steinway művésze és a dániai Oremandsgaard Kamarazenei Fesztivál művészeti vezetője. Öt évvel ezelőtt nagy sikerű koncertet adott a Zeneakadémia Nagytermében Fenyő László partnereként, és ezúttal is magyar csellistával, a szólistaként és kamaraművészként is elismert Kokas Dórával láthatja őt a közönség, akivel októberben jelenik meg közös lemeze. Műsorukon két orosz mestert állítanak a középpontba, egy-egy rövid lírikus kompozíciójuk közt megszólaltatva mindkét szerző egyetlen cselló-zongora szonátáját, melyekkel lefektetették a 20. századi csellóirodalom két alappillérét. Különös véletlen, hogy mindkét szerző 28 éves volt szonátája komponálásakor, éppen túl első zeneszerzői sikerükön – Rahmanyinov egy hosszú depressziós időszakot lezáró 2. zongoraversenyével, Sosztakovics pedig a Kisvárosi Lady Macbeth-tel alapozta meg hírnevét.

RENDEZŐ:

Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A Bartók Konzervatórium sorozatának első koncertjén az iskola tanárai, diákjai és meghívott művészeik különleges programmal várják a közönséget, amellyel az intézmény két kiemelkedő oktatója, Aggházy Károly és Rohmann Henrik előtt tisztelegnek.

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián, különleges kétzongorás átiratokat megszólaltatva.

Ajánló


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…

Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó…

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!