program


Kokas Dóra és Marianna Shirinyan kamaraestje - Kamarazene karnyújtásnyira

Kokas Dóra és Marianna Shirinyan kamaraestje - Kamarazene karnyújtásnyira

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tirsdag, 19. December 2023 19:00

Sosztakovics–Tyitarenko: A tisztavizű patak, op. 39a – 4. Adagio
Sosztakovics: d-moll cselló-zongora szonáta, op. 40

SZÜNET

Rahmanyinov: g-moll cselló-zongora szonáta, op. 19
Rahmanyinov: Vocalise, op. 34/14

Kokas Dóra (cselló), Marianna Shirinyan (zongora)

Az örmény származású Marianna Shirinyan a 2006-os müncheni ARD versenyen szerzett öt díjával hívta fel magára a figyelmet, azóta pedig állandó vendége a legnagyobb fesztiváloknak és klasszikus zenei színpadoknak. Jelenleg a koppenhágai Királyi Dán Zeneakadémia professzora és az oslói Norvég Zeneakadémia vendégtanára, a Steinway művésze és a dániai Oremandsgaard Kamarazenei Fesztivál művészeti vezetője. Öt évvel ezelőtt nagy sikerű koncertet adott a Zeneakadémia Nagytermében Fenyő László partnereként, és ezúttal is magyar csellistával, a szólistaként és kamaraművészként is elismert Kokas Dórával láthatja őt a közönség, akivel októberben jelenik meg közös lemeze. Műsorukon két orosz mestert állítanak a középpontba, egy-egy rövid lírikus kompozíciójuk közt megszólaltatva mindkét szerző egyetlen cselló-zongora szonátáját, melyekkel lefektetették a 20. századi csellóirodalom két alappillérét. Különös véletlen, hogy mindkét szerző 28 éves volt szonátája komponálásakor, éppen túl első zeneszerzői sikerükön – Rahmanyinov egy hosszú depressziós időszakot lezáró 2. zongoraversenyével, Sosztakovics pedig a Kisvárosi Lady Macbeth-tel alapozta meg hírnevét.

RENDEZŐ:

Zeneakadémia Koncertközpont

Aktuelt


A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

PÅ PLAKATEN


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.