Program


kamara.hu/Hatszemközt - Beszélgetés irodalomról és zenéről

kamara.hu/Hatszemközt - Beszélgetés irodalomról és zenéről

kamara.hu – a Zeneakadémia kamarazenei fesztiválja
kamara.hu/Hatszemközt – beszélgetés irodalomról és zenéről

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. november 19. vasárnap, 17:00

Házigazda: Simon Izabella és Várjon DénesVendég: Boldizsár Ildikó

„A mesékben minden benne van: mindaz, ami volt, és mindaz, ami még lehet.” Spiró György, Szabó T. Anna és Dragomán György után az idei Varázshegy program meséihez, fantáziáihoz kapcsolódva nem is lehet más a kamara.hu irodalmi délutánján Simon Izabella és Várjon Dénes beszélgetőpartnere, mint Boldizsár Ildikó, aki íróként, mesekutatóként, meseterapeutaként és mesemondóként is csodálatos világokba kalauzol el minket. „A fantázia segítségével széttörhetők a tapasztalás és a gondolkodás sémái, megláthatók, megteremthetők és megtapasztalhatók olyan világok, amelyek mindennapi körülmények között nem érzékelhetők.” Boldizsár Ildikó szavai csodálatosan igazak a fesztivál koncertjeire is, melyek a zene erejével segítenek megtapasztalni a hétköznapjainkon túl létező valóságokat. Immár hagyomány, hogy az irodalmi programban egy-egy különleges kompozíciót megszólaltatva a fesztivál művészei is közreműködnek: tavaly Jörg Widmann szólaltatta meg saját kompozícióját, idén pedig Radovan Vlatkovićot hallhatjuk, aki Krzysztof Penderecki egy neki írt kompozícióját adja elő.

Ajánlatunk


A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere is „szívesen fogyasztja” – állapította meg Debussy az 1900-es évek legelején. Dicséretében természetesen kritikát kell gyanítanunk, a századvég nehéz levegőjű, sűrű zenéjének elutasítását. Az ő ideálja a rokokó könnyedségének és szellemességének, finom érzékiségének újrateremtése volt, egy olyan zenei világ kialakítása, melyet olyannyira csodált például a kora 18. századi festő, Antoine Watteau vásznain.

Ajánló


Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…

A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy…

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!