
Kállai Kvartett - A Weiner Leó Országos Kamarazene Verseny győztese
Versenygyőztesek
Kállai Kvartett
A Weiner Leó Országos Kamarazene Verseny győztese
több
Versenygyőztesek
Kállai Kvartett
A Weiner Leó Országos Kamarazene Verseny győztese
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. október 11. szerda, 19:00
A Zeneakadémia legendás kamarazene-tanárának emlékére alapított Weiner Leó kamarazenei versenyt 2016-ban – megosztva – a Kállai Vonósnégyes nyerte. Az együttes névadó primáriusa fiatal kora ellenére évek óta a hazai koncertélet jól ismert személyisége, akiről Huszonévesen a csúcson címmel jelent meg portré az egyik napilapban, akkor éppen a Junior Prima Díj átvétele kapcsán. Kállai Ernő a Juilliard Schoolban Itzhak Perlman növendékeként tanulhatott, játszott többek között a New York-i Filharmonikusok kíséretével, 2016 óta pedig a Magyar Állami Operaház koncertmestere. Pályáján kiemelt helyet foglal el a kamarazene, amelynek legrejtettebb műhelytitkait olyan neves muzsikusok osztották meg vele, mint a világhírű Juilliard Quartet egyik tagja, továbbá a weineri hagyományt képviselő Devich János és Takács-Nagy Gábor. Saját vonósnégyesével 2015-ben lépett fel először a Zeneakadémián; ahogy egy kritikus fogalmazott, játékukat „végletekig fokozott zenei feszültség, a magyaros elemek bátor megmutatása és lenyűgöző technikai profizmus” jellemezte. A mostani hangverseny műsorán a kvartettirodalom egyik klasszikusa mellett Csajkovszkij sajnálatosan ritkán hallható gyönyörű alkotását is szerepel.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény néhány kiváló tanárának műve hangzik el.
A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere is „szívesen fogyasztja” – állapította meg Debussy az 1900-es évek legelején. Dicséretében természetesen kritikát kell gyanítanunk, a századvég nehéz levegőjű, sűrű zenéjének elutasítását. Az ő ideálja a rokokó könnyedségének és szellemességének, finom érzékiségének újrateremtése volt, egy olyan zenei világ kialakítása, melyet olyannyira csodált például a kora 18. századi festő, Antoine Watteau vásznain.
A százötven éve született Pablo Casals (katalánul Pau Casals) a 20. század egyik, ha nem a legnagyobb gordonkaművésze volt. Jellegzetes,…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!