program


Julian Rachlin és az English Chamber Orchestra

Julian Rachlin és az English Chamber Orchestra

A litván származású, kisgyermek kora óta Bécsben nevelkedő Julian Rachlin hegedűművészként, brácsaművészként és karmesterként korunk egyik legfoglalkoztatottabb művésze, aki a zsúfolt koncertévadok közepette tanárként és nagy nemzetközi szervezetek – UNICEF, Világgazdasági Fórum – jószolgálati és humanitárius követeként a jövő generációk érdekében is tevékenykedik.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Onsdag, 22. November 2017 19:30

De Rachlin nemcsak a fiatalok, hanem a jövő zenéjének is elkötelezte magát, számos új mű bemutatója fűződik nevéhez, s olyan zeneszerzők komponáltak számára, mint Giya Kancheli, vagy Krzysztof Penderecki. Szólistaként bejárta az egész világot, a legutóbbi koncertszezonban pedig vendégkarmesterként több mint egy tucat zenekart dirigált. A 2015–2016-os évad kiemelkedő eseménye volt, amikor Julian Rachlin immár nem szólistaként, hanem karmesterként is debütált a számára oly fontos bécsi Musikvereinban. A patinás koncertteremben az English Chamber Orchestra élén egy Mendelssohn-hegedűversenyt és egy Mendelssohn-szimfóniát tűzött műsorra. A budapesti koncertre Beethoven-programmal érkezik.

Beethoven: D-dúr hegedűverseny, op. 61
Beethoven: 7. (A-dúr) szimfónia, op. 92
Julian Rachlin (hegedű)English Chamber Orchestra

Aktuelt


Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.