
Gautier Capuçon és Yuja Wang
Chopin: g-moll cselló-zongora szonáta, op. 65
Chopin: Bevezetés és polonéz, op. 3 („Polonaise brillante”)
Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta (Jules Delsart cselló-zongora átirata)
Chopin: g-moll cselló-zongora szonáta, op. 65
Chopin: Bevezetés és polonéz, op. 3 („Polonaise brillante”)
Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta (Jules Delsart cselló-zongora átirata)
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. január 16. csütörtök, 19:30
Gautier Capuçon (cselló), Yuja Wang (zongora)
Yuja Wang és Gautier Capuçon harmincas éveikben járó szólista világsztárok, akik régóta együtt kamarazenélnek; két különböző habitusú, de egyformán karizmatikus művészegyéniség. Választott műsoruk tökéletesen illeszkedik karakterükhöz: a széles, olykor viharos érzelmi skálát bejáró darabokban a zongora rendkívül mozgalmas és virtuóz szólamot kap, a cselló pedig szélesen áradó dallamok sokaságát mutathatja be. ▪ Chopin és Franck művei igazi 19. századi alkotások: a polonéz Chopin pályája kezdetéről, 1831-ből származik, a szonáta bemutatójakor pedig utoljára ült nyilvánosan zongorához a szerző 1847-ben. Franck népszerű műve a híres hegedűművész barát, Eugène Ysaÿe számára készült nászajándékba 1886-ban, és a csellón remekül hangzó átiratot a komponista jóváhagyásával adták ki. ▪ Yuja Wang és Gautier Capuçon 2020 elején az ízig-vérig romantikus műsorral európai hangversenykörútra indul. A budapesti közönségnek szerencsére nem szükséges elzarándokolnia például a párizsi Philharmonie, a londoni Barbican Centre, vagy éppen a hamburgi Elbphilharmonie nézőterére, hiszen a nagyszerű páros játéka a Zeneakadémián is megcsodálható.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
A kerek évfordulók mindig jó lehetőséget teremtenek arra, hogy visszatekintsünk. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat felfedezésre hívja a koncertlátogatókat…
A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után,…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!