
Gautier Capuçon és Yuja Wang
Chopin: g-moll cselló-zongora szonáta, op. 65
Chopin: Bevezetés és polonéz, op. 3 („Polonaise brillante”)
Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta (Jules Delsart cselló-zongora átirata)
Chopin: g-moll cselló-zongora szonáta, op. 65
Chopin: Bevezetés és polonéz, op. 3 („Polonaise brillante”)
Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta (Jules Delsart cselló-zongora átirata)
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Thursday, January 16 2020 7:30PM
Gautier Capuçon (cselló), Yuja Wang (zongora)
Yuja Wang és Gautier Capuçon harmincas éveikben járó szólista világsztárok, akik régóta együtt kamarazenélnek; két különböző habitusú, de egyformán karizmatikus művészegyéniség. Választott műsoruk tökéletesen illeszkedik karakterükhöz: a széles, olykor viharos érzelmi skálát bejáró darabokban a zongora rendkívül mozgalmas és virtuóz szólamot kap, a cselló pedig szélesen áradó dallamok sokaságát mutathatja be. ▪ Chopin és Franck művei igazi 19. századi alkotások: a polonéz Chopin pályája kezdetéről, 1831-ből származik, a szonáta bemutatójakor pedig utoljára ült nyilvánosan zongorához a szerző 1847-ben. Franck népszerű műve a híres hegedűművész barát, Eugène Ysaÿe számára készült nászajándékba 1886-ban, és a csellón remekül hangzó átiratot a komponista jóváhagyásával adták ki. ▪ Yuja Wang és Gautier Capuçon 2020 elején az ízig-vérig romantikus műsorral európai hangversenykörútra indul. A budapesti közönségnek szerencsére nem szükséges elzarándokolnia például a párizsi Philharmonie, a londoni Barbican Centre, vagy éppen a hamburgi Elbphilharmonie nézőterére, hiszen a nagyszerű páros játéka a Zeneakadémián is megcsodálható.
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.