Program


Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Összkiadás élőben
Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. december 10. csütörtök, 19:30

Összkiadás élőben
Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Bartók: 2. rapszódia, BB 96a
Bartók: Szólószonáta hegedűre, BB 124
SZÜNET
Bartók: Zongoraötös, BB 33

Baráti Kristóf (hegedű)
Közreműködnek: Giovanni Guzzo (hegedű), Szűcs Máté (brácsa), Julian Steckel (cselló), Várjon Dénes (zongora)

Bartók népzenei gyűjtőútjai során számtalan falusi hegedűs játékát hallgatta és jegyezte le; ezen tapasztalatait különösen a két hegedűre és zongorára írt rapszódiában kamatoztatta. A két rapszódia – így a Székely Zoltánnak ajánlott 2. is – használati zene, vagyis nem feltétlenül világmegváltó szándékkal írt öncélú zenemű, hanem gyakorlatias megfontolásból készített kompozíció, amely zeneileg értékes, kellemes hallgatnivaló a közönségnek és hálás játszanivaló az előadóknak. A Yehudi Menuhin felkérésére készült Szólószonáta ezzel szemben az absztrakt zeneművészet egyik – ha nem a legnagyobb – csúcsa, és mint Bartók egyik utolsó kompozíciója, zeneszerzői karrierjének betetőzése. A szünet után – kontrasztként – Bartók egyik fiatalkori műve, „romantikus korszakának” egyik utolsó alkotása, a Zongoraötös csendül fel.

Ajánlatunk


English language tour with a mini concert

Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.

A magyar Korossy- és a lengyel NeoQuartet munkásságát a művészek fiatal kora ellenére már számos díj és versenyeredmény fémjelzi. A két együttes nemcsak a klasszikus, hanem a modern kvartettrepertoár irányába is elkötelezett. Zeneakadémiai programjuk a 20. és 21. századi zeneirodalom izgalmas és sokszínű világába nyújt betekintést.

Ajánló


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!