Program


Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Összkiadás élőben
Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, December 10 2020 7:30PM

Összkiadás élőben
Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Bartók: 2. rapszódia, BB 96a
Bartók: Szólószonáta hegedűre, BB 124
SZÜNET
Bartók: Zongoraötös, BB 33

Baráti Kristóf (hegedű)
Közreműködnek: Giovanni Guzzo (hegedű), Szűcs Máté (brácsa), Julian Steckel (cselló), Várjon Dénes (zongora)

Bartók népzenei gyűjtőútjai során számtalan falusi hegedűs játékát hallgatta és jegyezte le; ezen tapasztalatait különösen a két hegedűre és zongorára írt rapszódiában kamatoztatta. A két rapszódia – így a Székely Zoltánnak ajánlott 2. is – használati zene, vagyis nem feltétlenül világmegváltó szándékkal írt öncélú zenemű, hanem gyakorlatias megfontolásból készített kompozíció, amely zeneileg értékes, kellemes hallgatnivaló a közönségnek és hálás játszanivaló az előadóknak. A Yehudi Menuhin felkérésére készült Szólószonáta ezzel szemben az absztrakt zeneművészet egyik – ha nem a legnagyobb – csúcsa, és mint Bartók egyik utolsó kompozíciója, zeneszerzői karrierjének betetőzése. A szünet után – kontrasztként – Bartók egyik fiatalkori műve, „romantikus korszakának” egyik utolsó alkotása, a Zongoraötös csendül fel.

Our offer


A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

Suggestions


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.