
N-evergreens. Binder Károly és vendégei - Jazz itt!
N-evergreens
Binder Károly és vendégei
N-evergreens
Binder Károly és vendégei
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, March 12 2017 7:00PM
Fonay Tibor (bőgő, basszusgitár); Benkó Ákos (dobok); Borbély Mihály (szaxofon); Binder Károly (zongora)
Dupla lemezbemutató estet ad a Zeneakadémián az intézmény Jazz Tanszékének vezetője, az eMeRTon- és Erkeldíjas zongoraművész, Binder Károly. 2016 szeptembere és decembere között sorozatban négy lemezt vett fel (életműve ezzel hatvannégy szerzői lemeznél tart), s a kvartettel rögzített N-Evergreens illetve a trióval feljátszott For Seven Days rendkívül sokszínű művészetének különböző arcait mutatja be. A legismertebb jazz-sztenderdeket harmóniai, metrikai és formai szempontból is újraértelmező N-Evergreens mögött hosszú évtizedek oktatói tapasztalata húzódik meg, hiszen az olyan jazz-slágerek, mint az Autumn Leaves, a Green Dolphin Street vagy a Body and Soul a jazz-zongoraórákon újra és újra előjönnek: épp ezért izgalmas, hogy annyi remek értelmezés után hozzá lehet-e még tenni a hagyományhoz bármit (annyi spoiler talán belefér, hogy természetesen hozzá). A trióval rögzített For Seven Days címének megfelelően hét számot tartalmaz, egy-egy elmélyült zenei történetet a hét valamennyi napjára. A zongoraművészhez a bőgős Fonay Tibor és a dobos Benkó Ákos csatlakozik a trióban, amelyet Borbély Mihály szaxofonos egészít ki kvartetté. Mindhárman erős szálakkal kötődnek a Jazz Tanszékhez: Fonay itt végzett, Benkó és Borbély pedig Binder Károly kollégájaként itt tanítanak.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó népdalról, operaáriáról, vagy popról, jazzről, soulról – milyen magától értődő természetességgel találja meg a különböző stílusokhoz illő, autentikus hangvételt.
A Junior Prima díjas Devich Benedek zenész családban nőtt fel, és bár szülei nem erőltették a zenei pályát, támogatták érdeklődését. Koncertélményei hatására végül a nagybőgőt választotta, mert úgy érezte, így még közvetlenebbül képes kifejezni az emberi érzéseket. A nagybőgő egyre népszerűbb szólóhangszerként is, ezért Devich is nagy érdeklődéssel fordul az átiratok felé. A koncerten közreműködik a nemzetközi hírű zongoraművész, Palojtay János, akit Várjon Dénes generációja egyik legizgalmasabb egyéniségének nevezett.
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.