Program


Zenepalota a Király utcában - A tegnap Zeneakadémiája

Zenepalota a Király utcában - A tegnap Zeneakadémiája

Molnár Szabolcs és Mácsai János zenetörténeti beszélgetése

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, February 12 2025 7:00PM

Liszt, Hubay, Mihalovich és Bartók művei
2025-ben ünnepeljük a Zeneakadémia alapításának 150. évfordulóját. Mácsai János és Molnár Szabolcs zenetörténészek három estén idézik meg az intézmény másfél évszázados történetét. Az első ötven év középpontjában a „Király utcai Zenepalota”, azaz a Liszt Ferenc téri épület 1907-es megnyitása áll majd, a kötetlen, sok-sok anekdotát megidéző beszélgetést Liszt, Hubay, Mihalovich és a fiatal Bartók művei színesítik. A Zeneakadémia második ötven éve történelmi viharok – világháborúk és diktatúrák – örvényében telt, ezt az időszakot mások mellett Kodály és Kósa György művei hozzák közelebb. Az utolsó ötven év a gyarapodás jegyében állt, a diákok és a tanárok újra belakták a Régi Zeneakadémia termeit, illetve a Wesselényi utcában megnyílt a Ligeti György épület. A 150. születésnapot ünneplő közönség Ligeti és Kurtág György művei mellett igazi ínyencségekre is számíthat.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Suggestions


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.