Winterreise / 2
Schubert: Téli utazás, D. 911
Schubert: Téli utazás, D. 911
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Mandag, 10. Februar 2020 19:00
Baráth Emőke (szoprán), Razvaljajeva Anasztázia (hárfa)
Rendező: Novák Eszter
Látvány: Balogh Balázs, Czakó Zsolt, Zeke Edit
Schubert egy évvel halála előtt, 1827-ben komponálta Téli utazás című dalciklusát. A mindvégig tragikus alaphangulatú mű eredeti előadó-apparátusa a tenor hang zongorakísérettel, ám gyakran megszólal baritonok és basszusok előadásában is. A melankolikussága ellenére is népszerű darab sokféle feldolgozását hallhattuk az utóbbi években Budapesten: szimfonikus zenekarra hangszerelve csakúgy megszólalt, mint az eredeti tenorváltozatban. Másfél évvel ezelőtt napjaink egyik legelismertebb magyar énekese, a külföldön is páratlan sikereket arató Baráth Emőke vállalkozott rá, hogy megszólaltassa Schubert kései remekét Razvaljajeva Anasztázia hárfaművész kíséretével. Novák Eszter rendezése gondoskodott róla, hogy az esetek túlnyomó többségében férfidrámaként megismert dalciklus hamisítatlan női szemszögből kerüljön a nézők és hallgatók elé. A 2018-ban nagy sikerrel bemutatott produkció most két alkalommal tér vissza a Solti terem színpadára.
A Zeneakadémia főépülete, a Liszt Ferenc téri zenepalota a világ legvarázslatosabb koncerthelyszínei közé tartozik.
Az ország első számú jazz a cappella együttese, az Európában és a tengerentúlon is a legtöbb szakmai díjjal elismert magyar énekes formáció, a Jazzation 2026 decemberében is két ünnepi koncerttel várja a vokális harmóniával töltekezni kívánó közönséget.
Vannak zenei párbeszédek, amelyek évtizedekig tartanak: Snétberger Ferenc és Johann Sebastian Bach viszonya pontosan ilyen.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.