Program


Wanderer Quartet - Klasszikusok vasárnap délután

Wanderer Quartet - Klasszikusok vasárnap délután

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. május 11. vasárnap, 16:00

Dvořák: F-dúr vonósnégyestétel
Schubert: c-moll vonósnégyestétel, D. 703 („Quartettsatz”)
Schubert: 14. (d-moll) vonósnégyes, D. 810 („A halál és a lányka”)

Wanderer Quartet: Vavrinecz András, Fóris Zsófia (hegedű), Molnár Dorina Anna (brácsa), Hagiwara Izumi (cselló)
Házigazda, műsorvezető: Eckhardt Gábor

Egy klasszikuszenei koncert ikonikus helyszíne a Zeneakadémia, jellemző időpontja pedig az este hét óra. Új sorozatunk a műfaj-helyszín-időpont klasszikus hármasából az utóbbit megváltoztatva igyekszik új közönséget megszólítani. Azt a réteget, amely ismerős zenei élményeket keres a hétvégi délutáni idősávban. Ez alkalmat teremt a zeneirodalom klasszikusainak megismeréséhez a fiatalabb és az idősebb generációnak egyaránt, valamint jó bemutatkozási lehetőség a Zeneakadémia fiatal tehetségei számára. Az első délutánon a hallgatóinkból 2023 szeptemberében alakult Wanderer Quartet lép színpadra, Dvořák ritkán hallható és Schubert jól ismert vonósnégyeseit, valamint tételdarabjait tűzve műsorra. Érdekesség, hogy a négy zenész egyszerre zárta le tanulmányait, mindannyiuk diplomakoncertje 2024 tavaszára esett.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Ajánló


A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével…

Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett…

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!