
Viktoria Mullova és a Venice Baroque Orchestra
Tiszta barokk - Viktoria Mullova és a Venice Baroque Orchestra
Tiszta barokk - Viktoria Mullova és a Venice Baroque Orchestra
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Monday, January 16 2017 7:30PM
Geminiani: d-moll („La Follia”) concerto grosso
Telemann: A-dúr hegedűverseny , TWV 40:204
Vivaldi: D-dúr („A nagy Mogul”) hegedűverseny, RV 208
szünet
Handel: G-dúr concerto grosso, HWV 319
Mozart: F-dúr divertimento, K. 138
Haydn: G-dúr hegedűverseny, Hob. VIIa:4
Viktoria Mullova (hegedű) Venice Baroque Orchestra
Egy nagyszerű, s életútja révén is izgalmas hegedűművésznő, a historikus muzsikálás olasz mintaalakulata és a 18. század zenei paradicsoma: ezt ígéri a koncert, melyen a barokk nagy- és kismestereitől a bécsi klasszika két óriásáig terjed majd a program. Az 1980-ban a Sibelius-, majd 1982-ben a moszkvai Csajkovszkij-versenyt megnyerő, azután kalandos körülmények között emigráló, hatalmas karriert befutó Viktoria Mullova a nagy orosz hegedűsiskola gazdag hagyományát és a zeneirodalom egészéhez (a barokktól a jazzig) nyitottan közelítő szemléletet egyszerre képviseli, s ez mindig felvillanyozóan izgalmassá teszi játékát. Az 1997-es alapítású historikus együttes, a világjáró Venice Baroque Orchestra méltó és Mullovával egyenrangú partnernek ígérkezik, hiszen repertoárjuk legotthonosabb művei is itt szerepelnek majd ezen a műsoron: így a nevezetes velencei rőt pap, Antonio Vivaldi egyik D-dúr hegedűversenye is elhangzik, mely mellékneve révén az egykoron India nagy részét uraló I. Akbar, a nagy Mogul emlékét idézi.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.