Program


Variációk konzira - Konzis koncertek

Variációk konzira - Konzis koncertek

A Konzis koncertek sorozat 2016 őszén debütált, azóta a Zeneakadémia gyakorlóiskolájaként működő Bartók Konzi diákjai rendszeresen kapnak fellépési lehetőséget az egyetem színpadjain. Ezúttal a Konzi Szimfonikus Zenekaráé lesz a főszerep, akik a legtehetségesebb fiatal szólistákkal kiegészülve izgalmas versenyműveket felvonultató programmal lépnek a közönség elé.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. március 30. csütörtök, 19:00

A program nyitányaként Telemann két oboára és trombitára írt concertója hangzik el, majd ezt követi a nem kevésbé extrém hangszerelésű Mozart ária, a Per questa bella mano, mely basszushangra íródott, obbligato nagybőgő szólammal. Majd Mozart Esz-dúr kürtversenye következik, melyet jó barátjának, Joseph Ignaz Leutgebnek, a salzburgi hercegérsek zenekarának első kürtöse számára komponált. Haydn D-dúr zongoraversenye egy újabb szólóhangszert invitál a színpadra, majd a koncert zárószámaként és egyben egyedüli tisztán zenekari műveként Brahms Haydn-variációja hangzik el. Érdekessége, hogy címével ellentétben főtémája nem Haydn szerzeménye, hanem – mint utólagos kutatások során kiderült – egy régi osztrák körmeneteken énekelt koráldallam. Az est dirigense, Dubóczky Gergely két évig volt a Nemzeti Filharmonikusok asszisztens karmestere. Saját együttesével, a Budapest Sound Collective zenekarral számos különleges projektet hozott már létre, a Bartók Konzi zenekarát 2014 szeptemberétől vezeti.

Műsor:

Telemann:Versenymű két oboára és trombitára, TWV 53D2
Mozart:Per questa bella mano, K. 612
Mozart:2. (Esz-dúr) kürtverseny, K. 417
Haydn:D-dúr zongoraverseny, Hob. XVIII11
Brahms:Változatok egy Haydn-témára, op. 56
Közreműködik:Rikker Dániel (trombita)Albert Janka, Mitró Apolka (oboa)Devich Benedek (nagybőgő)Kósa Lőrinc (basszus)Fröschl Éva (kürt)Richter Zsófia (zongora)Bartók Béla Konzervatórium Szimfonikus ZenekaraVezényel: Dubóczky Gergely

Ajánlatunk


Ezen az estén a zongoratrió-irodalom alapművei, Mozart, Mendelssohn és Schumann szerzeményei szólalnak meg három tehetséges művész előadásában. Korossy-Khayll Csongor Junior Prima díjas hegedűművész, a Zeneakadémia Doktori Iskolájának hallgatója, valamint alapító tagja és első hegedűse a Korossy Kvartettnek, amellyel a Bartók Világversenyen döntőbe jutott. Várallyay Kinga zongorista jelenleg ugyancsak a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktorandusza. A zenész családból származó Dolfin Balázs csellista tehetségét és elhivatottságát Junior Prima díjjal jutalmazták, de 2025-ben elnyerte a a Cziffra Fesztivál Tehetség díját is.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó népdalról, operaáriáról, vagy popról, jazzről, soulról – milyen magától értődő természetességgel találja meg a különböző stílusokhoz illő, autentikus hangvételt.

Ajánló


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!