Program


Tímár Sára lemezbemutató koncertje - Minek nevezzelek… - Akusztikus, autentikus

Tímár Sára lemezbemutató koncertje - Minek nevezzelek… - Akusztikus, autentikus

Tímár Sára méltán nyerte el néhány évvel ezelőtt a Junior Prima Díjat magyar népművészet és közművelődés kategóriában, hiszen generációjának egyedi hangú, kísérletező kedvű énekese.

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. január 21. vasárnap, 19:00

 Sebő Ferenc, Dúcz Erzsébet, Enyedi Ágnes, Égető Emese, Horváth Sára, Orbán Johanna, Paár Julianna, Soós Réka (ének); Kalász Máté, Mihó Attila (hegedű); Fekete Márton (brácsa); Lelkes András (bőgő); Szabó Dániel (cimbalom, ének); Juhász Zoltán (furulya); Halászi Lehel (furulya, kaval, tánc); András Orsolya (ütőgardon, ének); Tázló együttes: Draskóczi Lídia (hegedű); Sófalvi Kiss Csaba (furulya); Németh László (koboz); Benke Félix (dob)

Tímár Sára méltán nyerte el néhány évvel ezelőtt a Junior Prima Díjat magyar népművészet és közművelődés kategóriában, hiszen generációjának egyedi hangú, kísérletező kedvű énekese. Bár a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékén szerzett előadói és tanári diplomát, érdeklődési köre kiterjed a népzene határterületeire is. Már Kodály korai írásaiból tudjuk, hogy az írásos zenetörténeti emlékek hiteles előadásának fontos forrásai lehetnek a népzenében fennmaradt változatok. Ezt a megállapítást Tímár Sára a gyakorlatba ültetve rendszeresen közreműködik különböző történeti zenét játszó formációkban. A Sebő együttes tagjaként került kapcsolatban az énekelt versek világával, a népi énekhang kreatív lehetőségeit pedig a Dalinda énekegyüttes alkotó alapítójaként keresi. Ezen az estén első szólólemezének anyagát hallhatjuk, a magyar népzene kiemelkedő előadóinak közreműködésével. A koncert vezérfonala a folklórszövegek visszatérő motívuma, a szerelem. Az emberi kapcsolatok bonyolult érzelmi világát gyönyörű szimbólumokkal modellező népdalok a 21. század emberét is megszólítják.

Ajánlatunk


Ezen az estén a zongoratrió-irodalom alapművei, Mozart, Mendelssohn és Schumann szerzeményei szólalnak meg három tehetséges művész előadásában. Korossy-Khayll Csongor Junior Prima díjas hegedűművész, a Zeneakadémia Doktori Iskolájának hallgatója, valamint alapító tagja és első hegedűse a Korossy Kvartettnek, amellyel a Bartók Világversenyen döntőbe jutott. Várallyay Kinga zongorista jelenleg ugyancsak a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktorandusza. A zenész családból származó Dolfin Balázs csellista tehetségét és elhivatottságát Junior Prima díjjal jutalmazták, de 2025-ben elnyerte a a Cziffra Fesztivál Tehetség díját is.

A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.

Ajánló


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…

„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!