Program


Talléros Együttes és PásztorHóra - Akusztikus, autentikus

Talléros Együttes és PásztorHóra - Akusztikus, autentikus

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. november 19. kedd, 19:00

Békés vármegye magyar és nemzetiségi népzenéje
Talléros Együttes: Földesi Márton, Juhász András (hegedű), Ökrös Dániel (brácsa), Valjer András (nagybőgő)
Közreműködik: Bauer Krisztina (ének)
A zenekar első évtizedének jubileumi összeállítása: autentikus moldvai csángómagyar népzene, népzenei alapú feldolgozások, népzenei ihletésű saját dallamok és szövegek
PásztorHóra: Bergics András (hegedű, duda, kaval, furulyák), Újházi Ádám (hegedű, doromb), Szlama László (koboz, kaval, ének), Egervári Mátyás (cimbalom, duda), Okos Gergely (dob)

A kétrészes koncerten a Népzene Tanszékhez kötődő fiatalok – hallgatók és oktatók egyaránt – mutatkoznak be. A két zenekar zenei célkitűzései, repertoárja és művészi ars poeticája talán nem is lehetne messzebb egymástól, egy valami mégis összeköti őket: a népzene feltétlen szeretete és az a szakmai alázat és tudás, amellyel ezekhez a kincsekhez nyúlnak. Ezen az estén a két népzenei együttes egymást kiegészítve nyújt kitűnő koncertélményt. A Talléros együttes Békéscsabán alakult 2015-ben. Legfontosabb célkitűzésük a magyar nyelvterületek hagyományos népzenéjének leghitelesebb megszólaltatása. Az elmúlt években a Békés megyei etnikumok sokszínű népzenéje az együttes valódi védjegyévé vált. A PásztorHóra ezzel a koncerttel ünnepli fennállásának 10. évfordulóját. Munkásságuk bizonyítja, hogy a népzene egyszerre lehet historikus és kortárs, így találkozik a tradíció a városi táncházas nemzedék lendületével és a legkülönbözőbb stílusokból érkező zenészek profizmusával.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

„A francia klasszikusok közül legjobban Couperin felel meg temperamentumomnak” – nyilatkozta Ravel 1924-ben. A francia barokk zene emléke előtt hódoló zongoraműve, a Le tombeau du Couperin 1914 ás 1917 között született, zenekari átirata pedig 1919-ben. A kompozíció meglepően hamar eljutott Magyarországra, először 1922-ben, a Svéd Királyi Balett vendégjátéknak zenéjeként szólalt meg, az eredeti zongoraaverzió pedig éppen 100 éve, 1925-ben.

A Zeneakadémia alapításának 150. évfordulója jó alkalom arra, hogy megvizsgáljuk az intézménytörténet és a magyar zenetörténet közös metszetét. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat egy lehetőség a visszatekintésre és az újrafelfedezésre.

Ajánló


Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És…

A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!