Program


Takács Quartet - A magyar kvartett tradíció

Takács Quartet - A magyar kvartett tradíció

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, March 23 2025 7:30PM

Beethoven: 1. (F-dúr) vonósnégyes, op. 18/1
Bartók: 3. vonósnégyes, BB 93

SZÜNET

Dvořák: 10. (Esz-dúr) vonósnégyes, op. 51

Takács Quartet: Edward Dusinberre, Harumi Rhodes (hegedű), Richard O'Neill (brácsa), Fejér András (cselló)

A Takács Quartet 1975-ben négy, alig húszéves zeneakadémista diák elhatározásából született meg. Az első évek közös munkáját olyan muzsikus- és tanárlegendák mentorálása segítette, mint Mihály András, Kurtág György és Rados Ferenc. A siker nem is váratott sokáig magára, a csapat első észak-amerikai koncertturnéjára pedig már 1982-ben sor kerülhetett. Egy évvel később, a tagok közös elhatározása nyomán a kvartett az Egyesült Államokba tette át székhelyét. Amikor a Takács Quartet 1985-ben Új-Zélandon és Ausztráliában turnézott, a Sydney Operában adott koncert után így írt a Sydney Herald kritikusa: a Takács Vonósnégyes a „közép-európai tradíciókon nyugvó, igazi kamaramuzsikálás képviselője. A hangzás mindig gyönyörű, meleg és dús, még olyankor is, amikor a kifejezés határozott és kérlelhetetlen.” Bár az alapító négyesből ma már csak Fejér András játszik az együttesben, nem lehet kérdéses, hogy a muzsikálás alapkaraktere mind a mai napig magán viseli ezt a közép-európai tónust, és – az aktív vonósnégyesek „korelnökeként” – a Takács Quartet ma is elevenen tartja a magyar kvartett tradíció szellemiségét.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

Suggestions


A Carpathian Impressions három kivételes zongoraművész, Polgár Éva, Borbély László és Varga Gábor együttműködéséből született. Az egyedülálló zenei formáció tagjai…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.