Program


Takács Quartet - A magyar kvartett tradíció

Takács Quartet - A magyar kvartett tradíció

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, March 23 2025 7:30PM

Beethoven: 1. (F-dúr) vonósnégyes, op. 18/1
Bartók: 3. vonósnégyes, BB 93

SZÜNET

Dvořák: 10. (Esz-dúr) vonósnégyes, op. 51

Takács Quartet: Edward Dusinberre, Harumi Rhodes (hegedű), Richard O'Neill (brácsa), Fejér András (cselló)

A Takács Quartet 1975-ben négy, alig húszéves zeneakadémista diák elhatározásából született meg. Az első évek közös munkáját olyan muzsikus- és tanárlegendák mentorálása segítette, mint Mihály András, Kurtág György és Rados Ferenc. A siker nem is váratott sokáig magára, a csapat első észak-amerikai koncertturnéjára pedig már 1982-ben sor kerülhetett. Egy évvel később, a tagok közös elhatározása nyomán a kvartett az Egyesült Államokba tette át székhelyét. Amikor a Takács Quartet 1985-ben Új-Zélandon és Ausztráliában turnézott, a Sydney Operában adott koncert után így írt a Sydney Herald kritikusa: a Takács Vonósnégyes a „közép-európai tradíciókon nyugvó, igazi kamaramuzsikálás képviselője. A hangzás mindig gyönyörű, meleg és dús, még olyankor is, amikor a kifejezés határozott és kérlelhetetlen.” Bár az alapító négyesből ma már csak Fejér András játszik az együttesben, nem lehet kérdéses, hogy a muzsikálás alapkaraktere mind a mai napig magán viseli ezt a közép-európai tónust, és – az aktív vonósnégyesek „korelnökeként” – a Takács Quartet ma is elevenen tartja a magyar kvartett tradíció szellemiségét.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián, különleges kétzongorás átiratokat megszólaltatva.

Suggestions


A Carpathian Impressions három kivételes zongoraművész, Polgár Éva, Borbély László és Varga Gábor együttműködéséből született. Az egyedülálló zenei formáció tagjai…

„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.