program


Schumann zongorás kamarazenéje / 4. (Összkiadás élőben)

Schumann zongorás kamarazenéje / 4. (Összkiadás élőben)

Összkiadás élőben - Schumann
Schumann zongorás kamarazenéje/4

 Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Torsdag, 28. Marts 2019 19:00

Schumann: Három románc, op. 94
Schumann: 2. (d-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 121
SZÜNET
Schumann: Gyermekbál, op. 130
Schumann: 2. (F-dúr) zongoratrió, op. 80

Antje Weithaas (hegedű), Szűcs Máté (brácsa), Várdai István (cselló), Simon Izabella, Várjon Dénes (zongora) A sorozat szerkesztője Várjon Dénes

Az 1849 végén – mindössze háromnapi munkával – megkomponált Három románcot Schumann eredetileg oboára és zongorára írta. A darab kiadója azonban aggódott, hogy ebben a letétben nem fog fogyni a mű, ezért (Schumann tiltakozása ellenére) „kapósabb” hangszerösszeállításban is piacra dobta a kompozíciót – az Összkiadás élőben 4. koncertjén is hegedűn és zongorán szólal majd meg. Az ugyanezen hangszerösszeállításra írott d-moll szonátában (1851) a Schumann által olyannyira kedvelt zenei rejtvények újabb darabjával ismerkedhetünk meg: a mű D-A-F-D motívuma a Schumann-nal és Mendelssohnnal is szoros művészi kapcsolatban álló kiváló hegedűművész, Ferdinand David (1810–1873) nevét kódolja, akinek a kompozíció ajánlása szól. Végül a hat kis táncot felsorakoztató bájos négykezes kompozíció, a Gyermekbál (1853) elhangzása után egy a Schumann-életműben szintén gyakori „meglepetéses” darab következik: az F-dúr zongoratrióban (1847) egyik gyönyörű dalát rejtette el a szerző.

Aktuelt


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

PÅ PLAKATEN


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.