program


Sárik Péter Trió x Bartók - Bartók műveinek jazz-feldolgozásai

Sárik Péter Trió x Bartók - Bartók műveinek jazz-feldolgozásai

Sárik Péter Trió x Bartók
Bartók műveinek jazz-feldolgozásai

 Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 21. September 2018 19:30

Bartók műveinek jazz-feldolgozásai

Sárik Péter (zongora); Fonay Tibor (basszusgitár, bőgő); Gálfi Attila (dob)

Lassan két évtizede, hogy Sárik Péter üstökösként ragyogott fel a hazai zenei élet egén. Pályája azóta is meredeken ível felfelé, amit saját, 2007-ben alapított és 2012-ben újraszervezett triójának nagy sikerű koncertjei, szakmai díjai és kiváló lemezei is szemléltetnek. A Sárik Trió muzsikáját nehéz nem szeretni. A makulátlan játék, a modern mainstream igényességét alapul vevő, a zenei műfajok széles skáláját bemutató repertoár mellett a formáció vitathatatlanul nagy erénye a rendkívül pozitív kisugárzás és a szórakoztatni vágyás. A Trió világos, átélhető, okos, de ugyanakkor befogadható zenéje egyszerre tartogat csodás zenei élményt a jazzrajongók, a szakma, vagy akár egy átlagos zenekedvelő számára is, aki még csak ismerkedik a műfajjal.A mostani koncert anyaga a 2016-ban megjelent, zajos sikerű, Beethoven műveit feldolgozó lemez (melyet szintén a Zeneakadémia színpadán mutattak be) koncepciójának folytatása. A bécsi klasszikát elhagyva az új anyag Bartók Béla műveit veszi alapul.

Aktuelt


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

PÅ PLAKATEN


A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével…

A kerek évfordulók mindig jó lehetőséget teremtenek arra, hogy visszatekintsünk. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat felfedezésre hívja a koncertlátogatókat…

„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.