Program


Ráviccelünk! Liszt-kukacok Akadémiája – Hangok a műhelyből - 10–15 éveseknek

Ráviccelünk! Liszt-kukacok Akadémiája – Hangok a műhelyből - 10–15 éveseknek

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, December 15 2024 11:00AM

Satie és mások művei

Műhelyvezető: Kovács András Péter (KAP) (humorista)
Mesélő: Mona Dániel

Az évad zárásaként a Hangok a műhelyből című sorozat közönsége a legvidámabb műhelybe kukucskál be: a humor és a poénok világát fedezi fel. Hiszen a zene nemegyszer vicces. Ki ne hallott volna már klasszikus zenei koncerten olyat, hogy a közönség a zene hallgatása közben felkuncogott? De hogyan képes megnevettetni minket egy zeneszerző kizárólag hangokkal? Mitől vicces valami? Hogyan épül fel egy poén? Mikor érkezik a csattanó, és hogyan hat a hallgatóságra? És legfőképp: hogyan ültethető át a poén felépítése a zenébe? Egyáltalán hányféle zenei humor létezik? Nevetünk még azon, amit Haydn korában viccesnek tartottak? Hogyan vicceli meg Satie a publikumot? Tényleg tréfás egy scherzo, ha már azt jelenti a szó? Ami vicces, az komolytalan? És fordítva? A matiné kalauza Kovács András Péter (KAP), aki nemcsak humorával emelkedik ki a stand-uposok közül, de a zenével is aktívan tartja a kapcsolatot. Arra pedig nem tudunk garanciát vállalni, hogy a műsorban nem hangoznak majd el brácsás viccek…
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.

Suggestions


A Zeneakadémia alapításának 150. évfordulója jó alkalom arra, hogy megvizsgáljuk az intézménytörténet és a magyar zenetörténet közös metszetét. A Zeneakadémia…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.