
Pusker Júlia, Christoph Heesch és Szabó Marcell - Grieg-est
Grieg: e-moll zongoraszonáta, op. 7
Grieg: 3. (c-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 45
Grieg: a-moll cselló-zongora szonáta, op. 36
Grieg: Andante con moto
Grieg: e-moll zongoraszonáta, op. 7
Grieg: 3. (c-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 45
Grieg: a-moll cselló-zongora szonáta, op. 36
Grieg: Andante con moto
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tuesday, September 22 2020 7:00PM
Pusker Júlia (hegedű), Christoph Heesch (cselló), Szabó Marcell (zongora)
Edvard Griegnek elsősorban zenekari művei, dalai és zongoraminiatúrái ismertek, kamarazenei életműve meglehetősen szűkös: egy teljes vonósnégyes, három hegedű-zongora szonáta és egy csellószonáta. Ezeken kívül csupán néhány szalondarabot és két töredékes művet, egy befejezetlen vonósnégyest és egy magányos triótételt hagyott az utókorra. Ám ez a néhány mű is szépen példázza a zeneszerző törekvését, hogy a norvég népzene jellemzőit az elfogadott kompozíciós formákba és stílusokba fonja. A koncerttermekben ritkán felbukkanó darabokat három rendkívüli tehetségű, ambiciózus fiatal művész adja elő. Pusker Júlia és Szabó Marcell egyaránt a Zeneakadémia előkészítő tagozatán tanultak, majd a londoni Royal Academy of Music, illetve a Brüsszeli Királyi Akadémia hallgatóiként folytatták tanulmányaikat. A mindössze 24 éves, berlini születésű Christoph Heesch többek között Fenyő Lászlónál is képezte magát, a világ rangos koncerttermeiben való klasszikus fellépései mellett pedig a TONALi projekt keretében valósítja meg saját zenei meditációs ötleteit.
A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.