
Purcell Kórus és Orfeo Zenekar - Bach egyházi kantáták
Tiszta barokk
Purcell Kórus és Orfeo Zenekar
Tiszta barokk
Purcell Kórus és Orfeo Zenekar
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. november 8. szerda, 19:30
Buxtehude:
Membra Jesu Nostri
Purcell Kórus, Orfeo Zenekar
Vezényel: Vashegyi György
A fiatal Johann Sebastian Bach négyszázötven kilométert gyalogolt, hogy hallhassa Dietrich Buxtehude orgonajátékát. Az 1637-ben született, és 1707-ben elhunyt német barokk zeneszerző nevét és munkásságát éppen Bach homályosította el az utókor előtt, pedig nagyszerű zenéket írt, példa erre a Jézus szenvedéstörténetéhez kapcsolódó, latin nyelvű kantátaciklus, amely alkalomhoz illően, nagypénteken szólal meg a korhű hangszereken játszó zenekar, a Purcell Kórus, valamint nagyszerű énekes szólisták előadásában. Az 1680-ban született héttételes remekmű – a zenetörténet első lutheránus oratóriuma – a keresztre feszített Jézus testrészeihez kapcsolódó elmélkedések sorozata, karakterekben gazdag, rendkívül változatos zenei kompozíció. A karmester és régizenei specialista Vashegyi György már eddig is számos olyan alkotásra hívta fel a közönség figyelmét, amely az elmúlt évszázadokban méltatlanul merült feledésbe; huszonöt éve alapított két együttesével, a közönség örömére valósággal bebarangolta a barokk kort, földrajzi és stiláris értelemben egyaránt, nagyszerű és fontos magyarországi bemutatók fűződnek a nevéhez. Ez a produkció ennek az izgalmas felfedező útnak újabb kiemelkedő állomása.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.
A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett…
Anda Géza diplomakoncertje (1941)