Program


Nicola Benedetti, Leonard Elschenbroich és Alexei Grynyuk - Kamarazene karnyújtásnyira 2022 tavasz

Nicola Benedetti, Leonard Elschenbroich és Alexei Grynyuk - Kamarazene karnyújtásnyira 2022 tavasz

Az eredetileg a billentyűs hangszer által dominált zongoratrió műfaja Mozartnak és Beethovennek köszönhetően vált három egyenrangú szereplő beszélgetésévé. Később Schumann, illetve Brahms is ezen elgondolás mentén alkotta meg a már romantikus stílusban írt műveit. Az ő korukban a zongorahármas még a vonósnégyeshez hasonló jelentőséggel bírt, ám utánuk a műfaj hanyatlásnak indult.

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. március 2. szerda, 19:00

Schumann: 1. (d-moll) zongoratrió, op. 63
Wolfgang Rihm: Fremde Szenen III
SZÜNET

Brahms: 1. (H-dúr) zongoratrió, op. 8

Nicola Benedetti (hegedű), Leonard Elschenbroich (cselló), Alexei Grynyuk (zongora)

Az eredetileg a billentyűs hangszer által dominált zongoratrió műfaja Mozartnak és Beethovennek köszönhetően vált három egyenrangú szereplő beszélgetésévé. Később Schumann, illetve Brahms is ezen elgondolás mentén alkotta meg a már romantikus stílusban írt műveit. Az ő korukban a zongorahármas még a vonósnégyeshez hasonló jelentőséggel bírt, ám utánuk a műfaj hanyatlásnak indult. Ez azonban nem jelenteti azt, hogy az elmúlt bő száz évben nem készült egy-egy jelentős kompozíció erre a formációra – Rihm triója kiválóan példázza, hogy hogyan lehet új tartalommal megtölteni az alapvetően a klasszikához és a romantikához kapcsolódó műformát. A hangversenyen fellépő együttes vezetője, Nicola Benedetti nemcsak generációjának egyik legkeresettebb szólistája, hanem elkötelezett kamarazenész is; triójával 2008 óta járja a világot.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

 

Ajánlatunk


A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Ajánló


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után,…

Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!