Program


Netherlands Chamber Choir és a Quatuor Danel

Netherlands Chamber Choir és a Quatuor Danel

Lera Auerbach: Goetia 72 – In umbra lucis

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. február 2. vasárnap, 19:00

Netherlands Chamber Choir
Quatuor Danel: Marc Danel, Gilles Millet (hegedű), Vlad Bogdanas (brácsa), Yovan Markovitch (cselló)
Vezényel: Peter Dijkstra

A szovjet-orosz származású, amerikai zongoraművész-zeneszerző, Lera Auerbach napjaink egyik meghatározó komponistája, műveit a világ vezető szimfonikus zenekarai (New York-i és Tokiói Filharmonikusok), szólistái (Gidon Kremer, Leonidas Kavakos, Hilary Hahn, Kim Kashkashian) és kórusai (Arnold Schönberg Kórus, Szent Pál Katedrális Fiúkórusa) adják elő. Goetia 72 című, kórusra és vonósnégyesre írt kompozícióját a démonvilág ihlette. A mágia hagyománya szerint, amikor bölcs Salamon király az összes démon felett diadalmaskodott, mind a 72 démont egy rézhordóba zárta, melyet elsüllyesztett egy tóban. Ám a hordót később felnyitották, a démonok pedig szétszéledtek a világban. Auerbach darabjának alcíme – In umbra lucis (A fény árnyékában) – egyértelmű utalás arra, hogy műve a – Solti teremben is megszólaltatott – 72 angyal (In splendore lucis – A fény ragyogásában) párja: a két darab úgy egészíti ki, úgy feltételezi egymást, mint a fény és az árnyék.

Ajánlatunk


A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.

Anton Diabelli a klasszikus stílus egyik szellemes, sziporkázó képviselője. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy a nála tíz évvel idősebb Beethoven is monumentális variációsorozatot írt egyik témájára. Azt azonban kevesen tudják, hogy Diabelli nemcsak komponista és zongorista, hanem kitűnő gitáros is volt. A Triovirate gitártrió az ő, eredetileg is három gitárra komponált művét választotta koncertje nyitódarabjául. Ezt követi Darius Milhaud huszadik századi francia zeneszerző eredetileg két zongorára írt kompozíciója.

Ajánló


A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…

Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!