Program


N-evergreens. Binder Károly és vendégei  - Jazz itt!

N-evergreens. Binder Károly és vendégei - Jazz itt!

N-evergreens
Binder Károly és vendégei

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. március 12. vasárnap, 19:00

Fonay Tibor (bőgő, basszusgitár); Benkó Ákos (dobok); Borbély Mihály (szaxofon); Binder Károly (zongora)

Dupla lemezbemutató estet ad a Zeneakadémián az intézmény Jazz Tanszékének vezetője, az eMeRTon- és Erkeldíjas zongoraművész, Binder Károly. 2016 szeptembere és decembere között sorozatban négy lemezt vett fel (életműve ezzel hatvannégy szerzői lemeznél tart), s a kvartettel rögzített N-Evergreens illetve a trióval feljátszott For Seven Days rendkívül sokszínű művészetének különböző arcait mutatja be. A legismertebb jazz-sztenderdeket harmóniai, metrikai és formai szempontból is újraértelmező N-Evergreens mögött hosszú évtizedek oktatói tapasztalata húzódik meg, hiszen az olyan jazz-slágerek, mint az Autumn Leaves, a Green Dolphin Street vagy a Body and Soul a jazz-zongoraórákon újra és újra előjönnek: épp ezért izgalmas, hogy annyi remek értelmezés után hozzá lehet-e még tenni a hagyományhoz bármit (annyi spoiler talán belefér, hogy természetesen hozzá). A trióval rögzített For Seven Days címének megfelelően hét számot tartalmaz, egy-egy elmélyült zenei történetet a hét valamennyi napjára. A zongoraművészhez a bőgős Fonay Tibor és a dobos Benkó Ákos csatlakozik a trióban, amelyet Borbély Mihály szaxofonos egészít ki kvartetté. Mindhárman erős szálakkal kötődnek a Jazz Tanszékhez: Fonay itt végzett, Benkó és Borbély pedig Binder Károly kollégájaként itt tanítanak.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

A Junior Prima díjas Devich Benedek zenész családban nőtt fel, és bár szülei nem erőltették a zenei pályát, támogatták érdeklődését. Koncertélményei hatására végül a nagybőgőt választotta, mert úgy érezte, így még közvetlenebbül képes kifejezni az emberi érzéseket. A nagybőgő egyre népszerűbb szólóhangszerként is, ezért Devich is nagy érdeklődéssel fordul az átiratok felé. A koncerten közreműködik a nemzetközi hírű zongoraművész, Palojtay János, akit Várjon Dénes generációja egyik legizgalmasabb egyéniségének nevezett.

Ajánló


Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És…

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!