Program


Ménesi Gergely és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara - A Zeneakadémia együttesei

Ménesi Gergely és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara - A Zeneakadémia együttesei

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, February 09 2025 7:30PM

Haydn: 94. (G-dúr) szimfónia, Hob. I:94 („Üstdobütés”)
Weiner: 5. divertimento, op. 39 („Magyar impressziók”)
SZÜNET
Beethoven: 5. (Esz-dúr) zongoraverseny, op. 73 („Császár”)

Rozsonits Ildikó (zongora)
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
Vezényel: Ménesi Gergely

Időtlen klasszikusok és egy magyar kuriózum találkozásának lehetünk tanúi a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának hangversenyén. Az „Üstdobütés” szimfóniát Haydn 1791-ben Londonban komponálta, és az első angliai látogatásához kapcsolódó koncertek egyikén csendült fel először. Második tétele már a maga korában akkora slágerré vált, hogy Haydn mint népdalt idézte fel a pár évvel később keletkezett Teremtés című oratóriumában. Ezt követően Weiner Leónak, a magyar zenei élet egykori kiemelkedő alakjának és a Zeneakadémia legendás tanárának „Magyar impressziók” alcímű, 1951-re datált 5. divertimentója következik, amelyben a szerző a verbunkos táncok dallamkincsét és ritmusait ötvözi a klasszikus zene formai elemeivel. A koncert zárásaként Beethoven utolsó, monumentális, 1809-ben komponált és 1811-ben bemutatott zongoraversenyét hallhatjuk Rozsonits Ildikó, a Zeneakadémia Rendkívüli Tehetségek Képzőjének hallgatója virtuóz előadásában. Az est dirigense Ménesi Gergely, a Zeneakadémia Karmester és Karvezető Tanszékének habilitált oktatója.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

Suggestions


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.