
Ménesi Gergely, Antal Mátyás és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
A zenekar mesterei - Ménesi Gergely, Antal Mátyás és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
A zenekar mesterei - Ménesi Gergely, Antal Mátyás és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. február 22. szerda, 19:30
Dvořák: E-dúr vonósszerenád, op.22
Dvořák: d-moll fúvósszerenád, op.44
Dvořák: 8. (G-dúr) szimfónia, op. 88
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara Vezényel: Ménesi Gergely és Antal Mátyás
Az utóbbi években mind markánsabb arculatot kialakító és egyre aktívabban koncertező egyetemi együttes, a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara ezen a hangversenyen két karmester irányítása alatt muzsikál majd. A szimfonikus együttes napi működését irányító Ménesi Gergely mellett az est másik dirigense a Bartók-Pásztory-díjas Antal Mátyás lesz, aki ugyancsak a Zeneakadémia tanára, méghozzá – fuvolista lévén – a fúvós tanszéken oktatja a növendékeket. Az Antonin Dvořák műveit felvonultató programban már csak ezért sem jelenthet meglepetést az 1878-as d-moll fúvósszerenád fölhangzása, mely négytételes mű, akárcsak az 1875-ben komponált öttételes E-dúr vonósszerenád, a szláv romantikus kamarazene népszerű és reprezentatív alkotása. A koncert főszáma mindenesetre az Újvilág-szimfónia által sem leárnyékolható VIII. szimfónia lesz: a műfaj schuberti-brahmsi hagyományához csatlakozó, s azt érzelmességgel meg szláv népi, de legalábbis népies táncmotívumokkal gazdagító cseh mester 1889-es remekműve.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
Kodály Zoltán és a Zeneakadémia kapcsolata szoros és meghatározó volt, mind Kodály életére, mind a Zeneakadémia fejlődésére nézve. Kodály a Zeneakadémián tanult, ahol Hans Koessler volt a zeneszerzéstanára. 1907-től kezdve közel öt évtizeden át tanított egykori alma materében többek között zeneelméletet, zeneszerzést, illetve népzenét. Kodály rövid ideig a Zeneakadémia aligazgatója,
Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó népdalról, operaáriáról, vagy popról, jazzről, soulról – milyen magától értődő természetességgel találja meg a különböző stílusokhoz illő, autentikus hangvételt.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!