program


Matinékoncert: Langer Ágnes (hegedű), Szűcs Péter (klarinét), Kiss Péter (zongora)

Matinékoncert: Langer Ágnes (hegedű), Szűcs Péter (klarinét), Kiss Péter (zongora)

Korszakváltók
 Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 21. Maj 2022 11:00

Stravinsky: A katona története – szvit
Debussy: Első rapszódia
Debussy: g-moll hegedű-zongora szonáta
Bartók: Kontrasztok, BB 116

Szűcs Péter (klarinét), Langer Ágnes (hegedű), Kiss Péter (zongora)

A különböző fordulópontok és korszakváltások meghatározó részei mind az életnek, mind a zenetörténetnek. A 20. század elején egymástól független zenei környezetben nevelkedett zeneszerzők közül többen is azt érezték, hogy korukban valami véget ért. Kiutat kellett találniuk a wagneri mamutzenekarok hangzásvilágából, és új köntösbe kellett bújtatni a 19. század zenei retorikáját. Stravinsky volt az első, aki felélesztette a világ ritmusérzékét, mintegy ritmusinjekciót adva az európai zenének. A zene történetében önmagában fordulópontot jelentett Debussy munkássága is. Harmóniái és melódiái szétfeszítették a romantika tonalitását, hangszerelésre vonatkozó új koncepciója pedig egyenesen Webernhez vezetett. A program során elhangzó hegedű-zongora szonátában és az első rapszódiában – melyek kései művei közül valók – mindezek tetten érhetők. A legnagyobb korszakváltónak azonban Bartók Bélát tekinthetjük, akinek a romantikából kivezető útja az addig még érintetlen forrásanyagon, a paraszti kultúrán, a népzenén keresztül vezetett. Mindhárman igazi úttörők voltak, akik a hagyományokból, kulturális tradíciókból és nem utolsó sorban egymás munkásságából táplálkozva, új alapokra helyezték az európai zenetörténetet.

Aktuelt


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

A Carpathian Impressions három kivételes zongoraművész, Polgár Éva, Borbély László és Varga Gábor együttműködéséből született. Az egyedülálló zenei formáció tagjai egyénileg is elismert művészek, akik számos nemzetközi díjjal büszkélkedhetnek.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.