Program


Lukács Miklós és vendégei - Akusztikus, autentikus

Lukács Miklós és vendégei - Akusztikus, autentikus

Akusztikus, autentikus

Lukács Miklós és vendégei

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. február 27. szombat, 19:30

Lukács Miklós Trió: Lukács Miklós (cimbalom); Baló István dob; Orbán György (nagybőgő)

Szakcsi Lakatos Béla (zongora)

A zenész családból származó Lukács Miklós a Zeneakadémia elvégzése után a klasszikus zene mellett kezdett foglalkozni a jazz különféle irányzataival és a kortárs zenével. Különleges tehetséggel kelti életre a legkülönfélébb zenei formákat, legyen szó megírt szólamról vagy kötetlen improvizációról. Pillanatok alatt feloldódik az aktuális zenei környezetben, határozott mozdulatokkal alkotja újra a zenei matériát, könyörtelenül pontos interpretációja bámulatba ejtő. Egy interjúban úgy fogalmazott, hogy „kollégáimmal hosszú ideje azért küzdünk, hogy kivívjuk a cimbalomnak azt a figyelmet, amelyet megérdemel, ami kinyitja számára a teret, hogy egyenrangú hangszerként fogadják el, és bekerüljön a világ zenei vérkeringésébe”. Persze a zeneirodalom is meghatározta lehetőségeket: „Nekünk a kortárs zene az irodalmunk. Stravinsky volt az első, aki cimbalomra írt műveket. A romantika, a bécsi klasszikusok korszaka – az átiratokon kívül – nem kínál számunkra darabokat. Ezért mindig nyitottnak kell lennünk a kortárs zenére”. Eötvös Péter legújabb, cimbalomra írt művének az ősbemutatója 2014-ben volt a portugáliai Portóban, a Casa Di Música koncerttermében, a Remix Ensemble zenekarral. Végigböngészve Lukács Miklós szakmai útját, elmondható, hogy sikerült kivívnia az interjúban célul kitűzött figyelmet. Nekünk már nincs is más dolgunk, csak hátradőlni, és ízlelgetni a koncerten feltálalt zenei csemegéket.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

Ajánló


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!