Program


Louis Lortie és Hélne Mercier - A zongora kétszer 2022

Louis Lortie és Hélne Mercier - A zongora kétszer 2022

A két kanadai zongoraművész, Louis Lortie és Hélène Mercier duójának története évtizedekre nyúlik vissza, játékukban tehát egy igazán nagy múltú kamarazenei formáció tapasztalatai jutnak érvényre. Debussy A tenger című szimfonikus költeményében az izgalmas zenekari hangszíneknek és a finom hangzásbeli árnyalatoknak a zongora eszközeire történő átültetését csodálhatja meg a közönség.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 4. péntek, 19:30

Rahmanyinov: 1. szvit, op. 5 („Fantaisie-tableaux”)
Debussy–Caplet: A tenger
SZÜNET

Rahmanyinov: Szimfonikus táncok, op. 45 (kétzongorás változat)

Louis Lortie, Hélène Mercier (zongora)

A két kanadai zongoraművész, Louis Lortie és Hélène Mercier duójának története évtizedekre nyúlik vissza, játékukban tehát egy igazán nagy múltú kamarazenei formáció tapasztalatai jutnak érvényre. Debussy A tenger című szimfonikus költeményében az izgalmas zenekari hangszíneknek és a finom hangzásbeli árnyalatoknak a zongora eszközeire történő átültetését csodálhatja meg a közönség. Rahmanyinov 1893-ban komponált 1. szvitje (Fantaisie-Tableaux) megírását felkavaró történések övezték. Az akkor húszesztendős Rahmanyinov ugyanis művét Csajkovszkijnak ajánlotta, aki elfogadta ugyan a bemutatóra szóló meghívást, azonban néhány héttel a mű befejezése előtt elhunyt – mindezek az érzelmi hullámok meglepő érettséggel fogalmazódnak meg a zenében. Míg az 1. szvit ifjonti hévvel megírt zsenge, addig az 1940-ben befejezett Szimfonikus táncok hangja sokkal inkább a visszatekintésé. A mű az 1942-es ősbemutatón Rahmanyinov és Vladimir Horowitz előadásában csendült föl, utoljára jelenítve meg az élete alkonyán járó zeneszerző gondolatvilágát.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

Ajánló


A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után,…

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!