
Liszt Múzeum - Matinékoncert: Cziffra100 - Massimo Mercelli (fuvola), Simon Izabella (zongora)
Matinékoncert
Matinékoncert
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Lørdag, 22. Januar 2022 11:00
Az a művész, aki rendszeresen játszik kortárs zenét, rendkívül sokoldalúan, izgalmasan, különleges megközelítéssel és értelmezéssel tud nyúlni a régebbi korok zeneirodalmához. Az olasz fuvolaművész, Massimo Mercelli különleges zenei világa olyan, igencsak eltérő stílusú alkotókat inspirált már, mint Philip Glass és Krzysztof Penderecki, de szívesen emlékezett vissza a vele való közös munkára a nagy példakép, Jean-Pierre Rampal is.
A Cziffra György centenáriumi koncertsorozatban ezúttal kortárs zenét nem, viszont olyan különlegességeket hallhat tőle a közönség, mint a 22 éves Donizetti szonátája, amelyben az opera formai sajátosságai és zenei fogásai tükröződnek, vagy mint Dvořák szonatinája, amit Amerikában, kevéssel az „Újvilág” szimfónia után komponált. Utóbbi darab eredetileg hegedűre és zongorára született, Schubert szonátája pedig – ahogy a cím sugallja – az arpeggione nevű, csellószerű, hathúros hangszerre, amelynek rövid ideig nagy divatja volt Bécsben. A zenei csemegék újonnan csengő, és Verdi jól ismert dallamai Simon Izabella mindig érzékeny és támogató kísérete felett kaphatnak szárnyra.
Műsor:
Donizetti: C-dúr fuvola-zongora szonáta / Sonata for Flute and Piano in C major
Génin: Fantázia Verdi Rigoletto című operájának témáira, op. 19
Schubert: a-moll („Arpeggione”) cselló-zongora szonáta, D. 821 (fuvolaátirat)
Dvořák: G-dúr hegedű-zongora szonatina, op. 100
Massimo Mercelli (fuvola), Simon Izabella (zongora)
A koncert a Cziffra György-emlékév keretében, a Zeneakadémiával közös rendezésben valósul meg.
Magyar inspirációktól az operák csúcsáig – nemzetközi fuvola-est
A magyar Korossy- és a lengyel NeoQuartet munkásságát a művészek fiatal kora ellenére már számos díj és versenyeredmény fémjelzi. A két együttes nemcsak a klasszikus, hanem a modern kvartettrepertoár irányába is elkötelezett. Zeneakadémiai programjuk a 20. és 21. századi zeneirodalom izgalmas és sokszínű világába nyújt betekintést.
A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.
Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.