Program


Liszt Múzeum - Matinékoncert: Cziffra100 - Marc Laforet (zongora)

Liszt Múzeum - Matinékoncert: Cziffra100 - Marc Laforet (zongora)

A koncert a Cziffra György-emlékév keretében, a Zeneakadémiával közös rendezésben valósul meg.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, November 27 2021 11:00AM

Beethoven: 8. (c-moll) zongoraszonáta, op. 13 („Pathétique”)
Liszt: Valse-impromptu
Chopin: Asz-dúr keringő, op. 34/1
Chopin: a-moll keringő, op. 34/2
Chopin: cisz-moll keringő, op. 64/2
Chopin: Desz-dúr („Perc”) keringő, op. 64/1
Chopin: 4. (f-moll) ballada, op. 52
Chopin: 2. (b-moll) scherzo, op. 31
 
Chopin egyik tanítványa, Wilhelm von Lenz visszaemlékezése szerint a második Scherzo jellegzetes nyitómotívumát, a két, „fojtott hangon” játszandó gyors felfutást Chopin egy zenei kérdésnek szánta, amelyre a következő ütemek akkordikus anyaga válaszol. A zeneszerző számára sosem lehetett elég kérdő, elég lágy, elég íves a kérdés megszólaltatása. Mindennek megítélése most már a közönség jogköre, és Marc Laforet-tól joggal várhatjuk a tökéletes interpretációt, hiszen a francia művészt korunk legkiválóbb Chopin-játékosai közt tartjuk számon.
A szerző keringői a korabeli szalonéletet idézik fel, ahogyan a Valse-impromptu is, ez a kevéssé ismert, de annál ragyogóbb fiatalkori Liszt-mű, de megszólal Laforet keze alatt a romantikus zene jelképévé vált f-moll Ballada és a „Patetikus” szonáta is – Beethoven talán egyetlen darabja, amelynek maga a szerző adta az irodalmi címet.

Cziffra György világhírű zongoraművész születésének 100. évfordulóját Magyarország Kormánya Cziffra György-emlékévvé nyilvánította, az UNESCO pedig felvette a közösen ünnepelt évfordulók sorába.

Our offer


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

Suggestions


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

A kerek évfordulók mindig jó lehetőséget teremtenek arra, hogy visszatekintsünk. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat felfedezésre hívja a koncertlátogatókat…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.