Program


Liszt lakásából a Ligeti épületbe - A tegnap Zeneakadémiája

Liszt lakásából a Ligeti épületbe - A tegnap Zeneakadémiája

Molnár Szabolcs és Mácsai János zenetörténeti beszélgetése/3

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, April 16 2025 7:00PM

Kurtág, Ligeti, Jeney és Kistétényi művei

2025-ben ünnepeljük a Zeneakadémia alapításának 150. évfordulóját. Mácsai János és Molnár Szabolcs zenetörténészek három estén idézik meg az intézmény másfél évszázados történetét. Az első ötven év középpontjában a „Király utcai Zenepalota”, azaz a Liszt Ferenc téri épület 1907-es megnyitása áll majd, a kötetlen, sok-sok anekdotát megidéző beszélgetést Liszt, Hubay, Mihalovich és a fiatal Bartók művei színesítik. A Zeneakadémia második ötven éve történelmi viharok – világháborúk és diktatúrák – örvényében telt, ezt az időszakot mások mellett Kodály és Kósa György művei hozzák közelebb. Az utolsó ötven év a gyarapodás jegyében állt, a diákok és a tanárok újra belakták a Régi Zeneakadémia termeit, illetve a Wesselényi utcában megnyílt a Ligeti György épület. A 150. születésnapot ünneplő közönség Ligeti és Kurtág György művei mellett igazi ínyencségekre is számíthat.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És bármilyen hihetetlen, megfelelő zenei karakterekkel nemcsak a képen látható személy vagy helyszín ültethető át zongorára, de a festmény stílusa, színvilága, mérete is.

A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.

Suggestions


„A francia klasszikusok közül legjobban Couperin felel meg temperamentumomnak” – nyilatkozta Ravel 1924-ben. A francia barokk zene emléke előtt hódoló…

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.