program


Ligeti nyomdokán - Bécs, Hamburg, Stockholm és Budapest zeneakadémiáinak közös koncertje

Ligeti nyomdokán - Bécs, Hamburg, Stockholm és Budapest zeneakadémiáinak közös koncertje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 29. April 2023 19:30

Zacharias Kärnekull Wolfe: Shedding
Marta K. Kowalczuk: Looking glass
Noemi Haffner: Textures
Dobos Dániel: Harmonium
Ligeti: Hamburg Concerto

Bécs, Hamburg, Stockholm és Budapest zeneakadémiáinak hallgatóiból alakult kamaraegyüttesek

2023-ban világszerte megemlékeznek az egyik legnagyobb hatású huszadik századi magyar zeneszerző, Ligeti György születésének századik évfordulójáról. A Zeneakadémia is több koncerttel készül az alkalomra az év során. Egyetemünk hallgatói nemzetközi együttműködés keretében, több más intézmény növendékeiből alakult zenekarral játsszák el a szerző egyik ikonikus darabját, a négytételes Kammerkonzertet, valamint bemutatják az egyetemeken tanuló egy-egy fiatal zeneszerzés szakos hallgató új darabját. Ligeti 1969–1970-ben komponált darabja tizenhárom hangszerre készült: vonósok, fúvósok, zongora és csembaló szerepelnek benne. „Annyiban van szó »koncertről«, hogy mind a tizenhárom hangszeresnek virtuóz feladat jut, és egyenrangúak. Nincsenek viszont »solo« és »tutti« szakaszok, ehelyett mindig újabb szolisztikus csoportok váltakoznak. A faktúra mindvégig áttetsző (kivéve egy tuttiállást a harmadik tételben). Egyénileg szinte soha nem lép előtérbe egy hangszer, mindig két, három vagy több hangszer kombinálódik a virtuóz játékban.” – írta a szerző művéről.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Aktuelt


Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.

Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És bármilyen hihetetlen, megfelelő zenei karakterekkel nemcsak a képen látható személy vagy helyszín ültethető át zongorára, de a festmény stílusa, színvilága, mérete is.

Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó népdalról, operaáriáról, vagy popról, jazzről, soulról – milyen magától értődő természetességgel találja meg a különböző stílusokhoz illő, autentikus hangvételt.

PÅ PLAKATEN


Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián,…

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.