Program


Les Vents Français

Les Vents Français

Kamarazene Nagyteremre
Les Vents Français

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, April 21 2021 7:30PM

Kamarazene Nagyteremre
Les Vents Français

Saint-Saëns: Caprice dán és orosz dallamokra, op. 79
Hindemith: Kleine Kammermusik, op. 24/2
Mozart: Esz-dúr zongoraötös, K. 452
SZÜNET
Klughardt: C-dúr fúvósötös, op. 79
Poulenc: Szextett

Emmanuel Pahud (fuvola), Francois Leleux (oboa), Paul Meyer (klarinét), Gilbert Audin (fagott), Radovan Vlatković (kürt)
Eric Le Sage (zongora)

Legyünk őszinték: a fúvós hangszerek sokadikak a népszerűségi rangsorban, csak a hegedű, zongora, gordonka, illetve ezek formációi után következnek, és ritka az az ember, aki a fúvósötös műfaját előkelő helyen kezelné. A helyzet azonban az, hogy néhány éve Franciaország legjobb fúvósaiból – élén a világsztár Emmanuel Pahud fuvolaművésszel – megalakult a Les Vents Français, amelynek játékát hallva bizonyára kevesen tudnak majd ellenállni a „szerelem első hallásra” érzésének. A hallgatót bámulatosan kiegyensúlyozott hangzással és mesteri kamarazenéléssel elvarázsoló, itt Eric Le Sage zongoraművésszel kiegészülő álomcsapat fontos szerepet szán a francia műveknek, zeneakadémiai estjüket is ezek keretezik. A műsor gyöngyszeme Mozart Esz-dúr zongoraötöse, de kuriózumként elhangzik Hindemith egyik izgalmas alkotása, valamint a gazdag kamarazenei életművet hátra hagyó romantikus szerző, August Klughardt a 19. század utolsó éveiben keletkezett kompozíciója.

Our offer


A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

A kerek évfordulók mindig jó lehetőséget teremtenek arra, hogy visszatekintsünk. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat felfedezésre hívja a koncertlátogatókat az intézmény alapításának 150. évfordulója alkalmából. Az egykoron zeneszerzést vagy hangszerelést oktató zeneakadémiai tanárok szerzeményeiből is válogat az Új Liszt Ferenc Kamarakórus.

Suggestions


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.