Program


László Attila 70 - Jazz itt! -

László Attila 70 - Jazz itt! -

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. november 15. szerda, 19:00

László Attila: Consolation
László Attila: Correspondence
László Attila Quintet: László Attila (gitár), Oláh 'Tzumo' Árpád (zongora), Lattmann Béla (basszusgitár), Zombori Attila (dob), Lakatos 'Soso' Sándor (szaxofon). Közreműködik: Szőke Nikoletta (ének)
László Attila: GT
László Attila: Csodák Palotája
László Attila: Waterloo
László Attila Fusion Circus: László Attila (gitár), Nagy János (zongora), Lattmann Béla (basszusgitár), Zombori Attila (dob), Pecze Balázs (trombita), Lakatos 'Soso' Sándor (szaxofon), Csapó Krisztián (harsona)
SZÜNET
László Attila: Soul to Soul
László Attila: Bridal dance
László Attila Band: László Attila (gitár), Oláh Kálmán (zongora), Lattmann Béla (basszusgitár), Zombori Attila (dob)
László Attila: Go
Közreműködnek: Oláh Kálmán (zongora), Lattmann Béla (basszusgitár), valamint László Attila egykori jazz tanszakos tanítványai: Fekete Kovács Kornél (trombita), Bacsó Kristóf (szaxofon), Zombori Attila (dob)
László Attila: The Only One
László Attila: Downhill
Közreműködnek: Szőke Nikoletta (ének), Oláh Kálmán (zongora), Lattmann Béla (basszusgitár), valamint László Attila egykori jazz tanszakos tanítványai: Fekete Kovács Kornél (trombita), Bacsó Kristóf (szaxofon), Zombori Attila (dob)
„László Attila a ’80-as évek óta a magyar jazz szcéna egyik álló csillaga, formációi és lemezei a mai napig páratlan alkotásai a magyar jazztörténetnek. Előadói tevékenysége mellett legalább olyan fontos az oktatói szerepvállalása: nagy öröm, hogy Attila 1987 óta egyik meghatározó tanára tanszékünknek. Az elmúlt harmincöt évben muzsikusok tucatjait oktatta a big band-muzsikálás fortélyaira, elmondhatjuk, hogy az összes magyar professzionális big band muzsikusai a kezei alatt kezdték el a pályájukat. Mindig nyugodt és bölcs hozzáállása, hatalmas tapasztalata és zeneisége, big band és improvizációs kurzusai fontos része a tanszék közösségének” – ezekkel a szavakkal méltatja a 70 éves jazzgitárost Bacsó Kristóf tanszékvezető, aki maga is aktívan közreműködik az ünnepi koncerten. László Attila pályája rendhagyó módon indult: a Bartók Konzervatóriumot egy építészmérnöki diplomával a kezében kezdte el, és miután végzett a Jazz Tanszakon is, hamar élvonalbeli hazai jazzegyüttesekben találta magát, így végül eldőlt, melyik pályát választja. 1975-ben alapította meg a saját jazz-zenekarát Kaszakő néven, 1985-ben Tony Lakatossal hívta életre a Things nevű formációt, majd jött a László Attila Band és a László Attila Quintet. Pályafutása során számos világhírű jazz-zenésszel muzsikált együtt. Munkásságát jazz-szakmai kitüntetések mellett 2003-ban Liszt-díjjal ismerték el.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

Ajánló


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!