Program


Langer Ágnes, Karasszon Eszter és Szalai Éva kamaraestje - Y generáció

Langer Ágnes, Karasszon Eszter és Szalai Éva kamaraestje - Y generáció

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, December 08 2023 7:00PM

Arenszkij: 1. (d-moll) zongoratrió, op. 32
Sosztakovics: 1. (c-moll) zongoratrió, op. 8

SZÜNET

Bonis: Soir, Matin, op. 76
Ravel: a-moll zongoratrió

Langer Ágnes (hegedű), Karasszon Eszter (cselló), Szalai Éva (zongora)

Csajkovszkij nem is sejtette, hogy hagyományt teremtett, amikor zongoratriót komponált Nyikolaj Rubinstein emlékére. Az „emléktriók” sorozata ugyanis folytatódott többek közt Arenszkij darabjával, amely Karl Davidov emlékére készült. Davidov a szentpétervári konzervatórium igazgatója és az orosz csellóiskola alapítója volt; az ajánlásból adódik, hogy a cselló kiemelt szerepet kap a műben. A gyászhoz van némi köze Sosztakovics egyetlen nagyszabású tételből álló darabjának is, amely eredetileg a Poème címet viselte. Ravel talán legjelentősebb kamaraműve szintén a zongoratrió műfajába tartozik, ahogyan Mel Bonis késő romantikus stílusú Este és reggel című kompozíciója is. Franck akkora tehetségnek találta Bonist, hogy női zeneszerző létére kivételes eljárással bejuttatta őt a kizárólag férfiak által látogatott Conservatoire-ra. Ez és Saint-Saëns nagyrabecsülése sem óvta meg azonban Bonist (és több mint 300 művét) attól, hogy halála után hosszú időre méltatlanul feledésbe merüljön.

RENDEZŐ:

Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.

Suggestions


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.