Program


Langer Ágnes és Fülei Balázs

Langer Ágnes és Fülei Balázs

A tehetség kötelez
Langer Ágnes és Fülei Balázs

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, October 26 2020 7:00PM

A tehetség kötelez
Langer Ágnes és Fülei Balázs

Grieg: 3. (c-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 45
Poulenc: Hegedű-zongora szonáta
SZÜNET
Janácek: Hegedű-zongora szonáta
Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta

Langer Ágnes (hegedű), Fülei Balázs (zongora)

Fülei Balázs zongoraművész, a Zeneakadémia kamarazene tanszékének vezetője egy ifjú hegedűművésszel áll közösen színpadra. Langer Ágnes 1992-ben született, 2017-ben a budapesti Bartók Világversenyen harmadik helyezést ért el. Ezen az estén négy hegedű-zongora szonátát hallhat a Solti terem közönsége. A hangverseny elején a norvég Edvard Grieg utolsó, harmadik hegedűszonátája, a szerző egyik kedvenc műve szólal meg, amely szintén az 1880-as évek második felében készült. Francis Poulenc hegedűszonátáját a spanyol polgárháborúban meggyilkolt spanyol költő, drámaíró, Federico García Lorca emlékére komponálta az 1940-es években. Leoš Janáček cseh zeneszerző pedig az első világháború kitörésének idején, 1914 nyarán írta hegedűszonátáját. A koncertet César Franck egyik leghíresebb darabja, az 1886-os A-dúr hegedűszonáta zárja.

Our offer


Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És bármilyen hihetetlen, megfelelő zenei karakterekkel nemcsak a képen látható személy vagy helyszín ültethető át zongorára, de a festmény stílusa, színvilága, mérete is.

A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.

Suggestions


Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…

A Zeneakadémia alapításának 150. évfordulója jó alkalom arra, hogy megvizsgáljuk az intézménytörténet és a magyar zenetörténet közös metszetét. A Zeneakadémia…

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.