program


Langer Ágnes és Fülei Balázs

Langer Ágnes és Fülei Balázs

A tehetség kötelez
Langer Ágnes és Fülei Balázs

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Mandag, 26. Oktober 2020 19:00

A tehetség kötelez
Langer Ágnes és Fülei Balázs

Grieg: 3. (c-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 45
Poulenc: Hegedű-zongora szonáta
SZÜNET
Janácek: Hegedű-zongora szonáta
Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta

Langer Ágnes (hegedű), Fülei Balázs (zongora)

Fülei Balázs zongoraművész, a Zeneakadémia kamarazene tanszékének vezetője egy ifjú hegedűművésszel áll közösen színpadra. Langer Ágnes 1992-ben született, 2017-ben a budapesti Bartók Világversenyen harmadik helyezést ért el. Ezen az estén négy hegedű-zongora szonátát hallhat a Solti terem közönsége. A hangverseny elején a norvég Edvard Grieg utolsó, harmadik hegedűszonátája, a szerző egyik kedvenc műve szólal meg, amely szintén az 1880-as évek második felében készült. Francis Poulenc hegedűszonátáját a spanyol polgárháborúban meggyilkolt spanyol költő, drámaíró, Federico García Lorca emlékére komponálta az 1940-es években. Leoš Janáček cseh zeneszerző pedig az első világháború kitörésének idején, 1914 nyarán írta hegedűszonátáját. A koncertet César Franck egyik leghíresebb darabja, az 1886-os A-dúr hegedűszonáta zárja.

Aktuelt


A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

PÅ PLAKATEN


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

A magyar Korossy- és a lengyel NeoQuartet munkásságát a művészek fiatal kora ellenére már számos díj és versenyeredmény fémjelzi. A…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.