
Kurtág - Ligeti
Kurtág György: Kafka-töredékek, op. 24
Ligeti: Kürttrió
Kurtág György: Kafka-töredékek, op. 24
Ligeti: Kürttrió
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tuesday, February 18 2020 7:00PM
Anu Komsi (szoprán), Keller András (hegedű), Zempléni Szabolcs (kürt), Várjon Dénes (zongora)
A finn koloratúr szoprán, Anu Komsi rendkívül gazdag repertoárral rendelkezik, nincs olyan zenetörténeti korszak, melynek ikonikus műveit ne tűzné rendszeresen műsorára, legyen szó barokk, bécsi klasszikus vagy romantikus mesterről, de érdekes módon színpadon énekelt szerepeinek listáján a legnagyobb részt a 20-21. században alkotó szerzők darabjai teszik ki. A kivételesen sokoldalú művésznő repertoárján megtalálhatjuk a három leghíresebb kortárs magyar zeneszerző, Ligeti György, Kurtág György és Eötvös Péter műveit is. Első operafellépésén Ligeti Aventures, Nouvelles Aventures című groteszkjét adta elő; Kurtág György nagyhatású darabja, a Kafka-töredékek premierje után ő volt a következő énekes, aki előadta a művet koncerten, majd a kompozícióból lemezfelvételt is készített; Eötvös Lady Sarashina című operájának főszerepét pedig a közelmúltban énekelte. A Kafka-töredékekben Keller András lesz a partnere, aki a Ligeti-életmű egyik kulcsfontosságú művében, a Kürt-trióban is színpadra lép majd, Zempléni Szabolcs és Várjon Dénes társaságában.
A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.
Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.