
Kurtág - Ligeti
Kurtág György: Kafka-töredékek, op. 24
Ligeti: Kürttrió
Kurtág György: Kafka-töredékek, op. 24
Ligeti: Kürttrió
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tuesday, February 18 2020 7:00PM
Anu Komsi (szoprán), Keller András (hegedű), Zempléni Szabolcs (kürt), Várjon Dénes (zongora)
A finn koloratúr szoprán, Anu Komsi rendkívül gazdag repertoárral rendelkezik, nincs olyan zenetörténeti korszak, melynek ikonikus műveit ne tűzné rendszeresen műsorára, legyen szó barokk, bécsi klasszikus vagy romantikus mesterről, de érdekes módon színpadon énekelt szerepeinek listáján a legnagyobb részt a 20-21. században alkotó szerzők darabjai teszik ki. A kivételesen sokoldalú művésznő repertoárján megtalálhatjuk a három leghíresebb kortárs magyar zeneszerző, Ligeti György, Kurtág György és Eötvös Péter műveit is. Első operafellépésén Ligeti Aventures, Nouvelles Aventures című groteszkjét adta elő; Kurtág György nagyhatású darabja, a Kafka-töredékek premierje után ő volt a következő énekes, aki előadta a művet koncerten, majd a kompozícióból lemezfelvételt is készített; Eötvös Lady Sarashina című operájának főszerepét pedig a közelmúltban énekelte. A Kafka-töredékekben Keller András lesz a partnere, aki a Ligeti-életmű egyik kulcsfontosságú művében, a Kürt-trióban is színpadra lép majd, Zempléni Szabolcs és Várjon Dénes társaságában.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.
Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.
Magyar inspirációktól az operák csúcsáig – nemzetközi fuvola-est
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.