
Kubinyi Júlia és a Dűvő zenekar: Hátra van még a java - Akusztikus autentikus
Akusztikus, autentikus
Kubinyi Júlia és a Dűvő zenekar
Hátra van még a java
több
Akusztikus, autentikus
Kubinyi Júlia és a Dűvő zenekar
Hátra van még a java
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. március 28. kedd, 19:00
A Magyar néprajzi lexikon szerint a „dűvő” (vagy „dúva”) a népi vonószenekar kísérő hangszereinek sajátos játékmódja, amikor ezek azonos ritmus szerint kísérik a szólóhangszert, többnyire két-két hangot összekötve egymással (vesd össze a „dűvő” szót az indogermán nyelvek „2” számnevével: due, deux, stb.). E sajátosan lélegző játékmód az Alföldön, a Dunántúlon és Erdélyben egyaránt ismert. A Hrúz testvérek által 1979-ben alakult nagyszerű népi együttes találó nevet választott magának, hiszen közel négy évtizedes működésük éppen annak a harmonikus együttlélegzésnek lehet metaforája, amely a „dűvő” játékmód lényege, no és repertoárjuk éppoly sokszínű, mint a „dűvő” elterjedtsége. Több mint egy tucat lemezük jelent meg, számos díjat és elismerést kaptak, legújabb szerzeményük pedig egy ifjú énekesnő, a Junior Prima-díjas Kubinyi Júlia, aki a 2012-es országos népzenei verseny, a „Felszállott a páva” egyik győztese lett. Közös koncertjük bizonnyal telíteni fogja energiákkal a Zeneakadémia Solti Termét.
Kubinyi Júlia (ének)Dűvő Zenekar: Hrúz Dénes, Hrúz Szabolcs (hegedű); Mohácsy Albert (nagybőgő); Nagy Zsolt (brácsa)
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!