Program


Kovács Gergely zongoraestje - Hungaroton lemezbemutatók

Kovács Gergely zongoraestje - Hungaroton lemezbemutatók

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. február 13. csütörtök, 19:00

Liszt: 1. (Desz-dúr) ballada
Liszt: 2. (h-moll) ballada
Chopin: 1. (g-moll) ballada, op. 23
Chopin: 2. (F-dúr) ballada, op. 38
Chopin: 3. (Asz-dúr) ballada, op. 47
Chopin: 4. (f-moll) ballada, op. 52

Kovács Gergely (zongora)

Kovács Gergely igen korán, négyéves korában kezdett el zongorázni. A Zeneakadémián a Rendkívüli Tehetségek Képzőjében folytatta tanulmányait, majd az intézmény felsőfokú képzésén diplomázott. Az elmúlt évek során tehetsége és elhivatottsága révén számos elismerést szerzett. Napjainkban rendszeresen koncertezik és mesterkurzusokat tart világszerte. Művészi koncepciója szerint a zene nyelvi kódolás nélküli hatása mély érzelmi impulzusokat válthat ki. Első szólólemezének műsora is erre az elképzelésre épül, és a világ leghíresebb koncerthelyszínein bizonyított már. A zongorára írt balladák Chopin életművének legszebb művei közé tartoznak, amelyekkel egy új, irodalmi utalásokkal gazdag, jellegzetesen romantikus zenei műfajt teremtett. Bár a négy Chopin-ballada pontos költői tartalmáról máig élénk szakmai viták folynak, feltételezhető, hogy az 1835 és 1843 között publikált műveket Adam Mickiewicz lengyel költő versei inspirálták. A koncert Liszt Ferenc, a pályatárs Chopin előtt tisztelgő balladáival lesz teljes.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont, Hungaroton

Ajánlatunk


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

Ajánló


Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns…

Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!