Program


Kovács Gergely zongoraestje - Hungaroton lemezbemutatók

Kovács Gergely zongoraestje - Hungaroton lemezbemutatók

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, February 13 2025 7:00PM

Liszt: 1. (Desz-dúr) ballada
Liszt: 2. (h-moll) ballada
Chopin: 1. (g-moll) ballada, op. 23
Chopin: 2. (F-dúr) ballada, op. 38
Chopin: 3. (Asz-dúr) ballada, op. 47
Chopin: 4. (f-moll) ballada, op. 52

Kovács Gergely (zongora)

Kovács Gergely igen korán, négyéves korában kezdett el zongorázni. A Zeneakadémián a Rendkívüli Tehetségek Képzőjében folytatta tanulmányait, majd az intézmény felsőfokú képzésén diplomázott. Az elmúlt évek során tehetsége és elhivatottsága révén számos elismerést szerzett. Napjainkban rendszeresen koncertezik és mesterkurzusokat tart világszerte. Művészi koncepciója szerint a zene nyelvi kódolás nélküli hatása mély érzelmi impulzusokat válthat ki. Első szólólemezének műsora is erre az elképzelésre épül, és a világ leghíresebb koncerthelyszínein bizonyított már. A zongorára írt balladák Chopin életművének legszebb művei közé tartoznak, amelyekkel egy új, irodalmi utalásokkal gazdag, jellegzetesen romantikus zenei műfajt teremtett. Bár a négy Chopin-ballada pontos költői tartalmáról máig élénk szakmai viták folynak, feltételezhető, hogy az 1835 és 1843 között publikált műveket Adam Mickiewicz lengyel költő versei inspirálták. A koncert Liszt Ferenc, a pályatárs Chopin előtt tisztelgő balladáival lesz teljes.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont, Hungaroton

Our offer


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

Suggestions


A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.